Основні ознаки якісної бетонної суміші

Основні ознаки якісної бетонної суміші

Конструкції з бетону здатні прослужити довгі роки, але такого ефекту можна досягти лише у разі використання першокласних матеріалів. Якщо в процесі будівництва використовували низькопробну бетонну суміш, то висока ймовірність того, що почнуть з’являтися пори. У разі потрапляння в них вологи конструкція почне швидко руйнуватися. Тому до укладання бетону в опалубку потрібно перевірити, наскільки він якісний.

Як перевірити якість бетону перед заливкою?

Оцінити якість бетонної суміші можна за кількома непрямими ознаками:

  • Зовнішній вигляд цементного молочка. Домішки глини, які легко помітити на жовтому відтінку, особливо небезпечні для залізобетонних конструкцій. Тому уважно ознайомтеся зі складом, щоб зрозуміти, що саме вплинуло на колір: глина (майже завжди це так) або нешкідливі шлаки (таке рідко, але трапляється).
  • Консистенція. Якщо бетон замішаний за затвердженими стандартами, суміш буде густою та малорухливою. Не забувайте і про пластичність матеріалу, що досягається спеціальними добавками.
  • Однорідність. У розчині повинні бути повністю відсутні обвалені в цементному молочку елементи, такі як грудки піску або частинки щебеню, щоб готовий виріб з бетону надійно виконував свої функції.

Ці три параметри оцінки стануть у нагоді приватним забудовникам, у яких немає доступу до професійних приладів та хімічних реагентів. Крім того, орієнтуватися можна також на колір суміші.

Взаємозв’язок кольору бетону та його якості

Щоб визначити якість бетону, важливо звернути увагу до його колір. Яким же він має бути? Насамперед – однорідним. Якщо колір у різних частинах продукту відрізняється, це свідчить про його низьку якість.

Що ж до відтінків, то ідеальним вважає сірий, тобто колір основного елемента суміші – цементу. У разі зайвого додавання піску бетон набуває коричневого відтінку. Рижина – ознака використання низькоякісних наповнювачів, тоді як жовтий колір сигналізує про глинисті домішки.

Бетон перевірених марок за вигідною ціною пропонує компанія “Технологія Бетону”. Ми здійснюємо доставку в межах Києва та Київської області, а також здаємо в оренду спеціалізовану техніку.

Ukrainian