ЗБВ (Залізобетонні вироби) та ФБС (фундаментні блоки)

Сучасне будівництво потребує надійної, міцної та довговічної продукції. Залізобетонні вироби або ЗБВ – поширений будівельний матеріал, який має попит в Києві та за його межами. Купити обумовлений продукт, прагнуть майже всі забудовники, оскільки без нього не обходиться жодне будівництво споруд, особливо багатоповерхівок. ЗБВ являє собою бетон, з’єднаний зі сталевими арматурами. Одне з основних властивостей бетону – його здатність стискатися, однак він практично не розтягується. Сталевий дріт, навпаки, має високу здатність до розтягнення.  Сукупність властивостей арматури та бетону наділяє залізобетонні вироби максимальною міцністю.

При армуванні бетону зчеплення його з арматурою досягає великої міцності й не порушується навіть при сильних перепадах температури. При виготовленні залізобетонних виробів, крім звичайного армування, застосовується спосіб попереднього напруження арматури, при якому вона розтягується, а потім заливається бетоном. Після затвердіння розчину розтягнута арматура звільняється, істотно затискуючи бетон і перешкоджаючи утворенню тріщин і деформацій.

Виробництво ЗБВ

Купити в Києві залізобетонні вироби можна без якихось ризиків, оскільки ЗБВ виробляються згідно ДБН А.3.1-7-96 «Виробництво бетонних і залізобетонних виробів». Стандарт регламентує вимоги до використовуваних матеріалів, положення арматури й інших елементів, граничні відхилення від встановлених значень, правила приймання, методи випробувань і інші параметри технологічного циклу.

Зокрема, для виробництва арматури та заставних виробів може бути використана сталь лише певних класів і марок. Наприклад, в залізобетонних конструкціях без попереднього напруження арматури може бути застосована арматура періодичного профілю класів А-I,  А-II,  А-III,  Ат-IIIс,  Ат-IVс,  Ат-Vск. Поперечне і непряме армування виконується із використанням гладкої арматури класу А-I або арматури періодичного профілю класів А-II, А-III, Ат-IIIс. Оскільки більшість ЗБВ являють собою несучі конструкції будівель і споруд, відхилення від параметрів, зазначених в ДБН, неприпустимі.

Технологічний цикл виробництва ЗБВ і комплектація обладнання змінюються в залежності від виду виготовляємих залізобетонних конструкцій. Вироби, що виконують функцію вигину (перемички, плити перекриття), виробляють з напруженого залізобетону. Всередину попередньо підготовлених форм з використанням спеціальних опор поміщають арматуру заданої форми. Далі натягують за допомогою механічних зусиль або шляхом розігрівання електрострумом, і закріплюють її в цьому положенні. Після даної процедури, конструкція заливається бетоном заданої марки та піддається віброущільненню.

Заливку ЗБВ можна виконувати, як на стендах з використанням пустотоутворювачів, так і на конвеєрних лініях, які можуть передбачати прокатну технологію або роликове формування. Далі вироби піддаються тепловій обробці в спеціалізованих камерах.

Температурний вплив прискорює затвердіння розчину і збільшує його міцність. Так, 12 годин при температурі 65-75 °С відповідають 28 дням твердіння при температурі навколишнього середовища. Після отримання бетоном марочної міцності, арматуру звільняють від кріплень. При цьому метал стискується по довжині й передає напругу прилеглим ділянкам всередині виробів.

Кільця, стійки та інші залізобетонні конструкції циліндричної форми виробляють за технологією центрифугування. Напівформу поміщають на стенд центрифуги та закріплюють арматуру, а потім за допомогою ложкового бетонорозподільника подають напіврідку бетонну масу. Аналогічним чином поступають з другої полуформою. Далі нею накривають перше вмістилище, після чого включають центрифугу. Згодом вироби надходять на теплову обробку.

Схематично процес виготовлення ЗБВ можна розділити на етапи:

  • приготування бетонної суміші;
  • виробництво арматури;
  • монтаж каркаса;
  • армування залізобетонних виробів;
  • формування ЗБВ;
  • затвердіння в тепловій камері;
  • фінальна обробка лицьової поверхні.

Якщо мова йде про виробництво зовнішніх панелей, додатково продукція може бути укомплектована теплоізоляційними матеріалами. Залежно від використовуваної технології, цей процес виконують на етапі складання залізобетонних конструкцій, або при їх формуванні.

ФБС 24-4-6

Фундаментний блок ФБС 24-4-6 має форму масивного паралелепіпеда, на торцях якого присутні спеціальні виїмки. При монтажі ці виїмки утворюють порожнечі на місці стиків блоків. У ці порожнечі заливається бетонний розчин, таким чином фундаменту надається монолітність.

На виріб таких розмірів йде значний обсяг бетону, тому вага фундаментного блоку ФБС 24.4.6 становить близько 1300 кг. Зрозуміло, що навантажувальні та настановні роботи проводяться за допомогою будівельної техніки. Для цих цілей на верхній межі виробів присутні монтажні петлі.

Стрічкові фундаменти, цокольні поверхи, підвали, огорожі – це лише частина списку, де можуть використовуватися дана продукція.

Для виробництва блоків використовується бетон класу B15. Це забезпечує виняткову міцність виробів, причому купити в Києві фундаментні блоки ФБС 24 4 6, можна за адекватною ціною. Специфікою даних продуктів є відсутність сталевого арматурного каркаса.

Ukrainian