Як порахувати кубатуру бетону для фундаменту

Як порахувати кубатуру бетону для фундаменту

Закупівля та підготовка будівельних матеріалів – надзвичайно важливий процес, до якого варто поставитися з особливою увагою. Варто ретельно порахувати, яка їхня кількість знадобиться. Якщо їх буде замало, то будівництво зупиниться і потрібно буде в екстрено вирішувати проблему. Якщо надто багато – залишаться надлишки. Будь-який з цих випадків призведе до збитків. Як правильно порахувати необхідну кількість бетону, щоб не витратити зайвого і навіть заощадити?

Як порахувати кубатуру бетону для фундаменту

Обрати доцільний метод розрахунку можна, лише врахувавши тип фундаменту. Їх існує три:

  1. Стрічковий фундамент. Розрахунок здійснюється шляхом множення загальної довжини конструкції (додайте до периметра зовнішніх стін довжину внутрішніх) на ширину та на висоту. Її знайти легко – додайте до глибини закладання висоту частини конструкції, що знаходиться над землею. 
  2. Стовпчастий фундамент. Тут важливими показниками є площа поперечного перерізу та висота стовпчиків. Однак, багато залежить від форми. Для круглого стовпця потрібно його радіус помножити на число Пі (3,14), а для прямокутного або квадратного достатньо довжину помножити на ширину.
  3. Плитний фундамент. Тут не обійтися без значення об’єму, який можна дізнатися, помноживши товщину плити на площу.

Для того, щоб правильно підібрати тип фундаменту, варто орієнтуватися на геологічні умови, наявність підводних течій та морфологію ґрунту. Тільки після вибору варіанта будівель і детального його опрацювання за допомогою ескізів можна розпочати розрахунок кубів бетону.

Скільки потрібно компонентів? 

Тільки-но визначено необхідний обсяг основного будівельного матеріалу, варто обчислити витрати на окремі компоненти суміші. Оптимальною вважають пропорцію, де співвідношення щебеню, піску та цементу складає 5 до 3 до 1. Якщо рахувати у кілограмах, то вийде приблизно отак: 

  1. Цемент. На куб розчину знадобиться більш ніж 300 кілограмів. 
  2. Пісок. Згідно з пропорцією потрібна буде 1 тонна піску на 1 метр кубічний бетону. 
  3. Щебінь. На куб суміші варто запастися 1650 кілограмами щебеню.
  4. Вода. Створення кубометру фундаменту із бетону вимагає використання понад 150 літрів.

Щоб не витрачати зайвий час і сили на приготування бетонної суміші самостійно, можна звернутися по допомогу професіоналів. Компанія «Технологія бетону» постачає високоякісний будівельний матеріал за вигідними цінами. Окрім бетону різних марок, ви також можете орендувати в нас автобетононасос і бетономішалку. Отримайте детальнішу консультацію за одним із контактних телефонів.

Ukrainian