Які бувають види добавки в бетон для міцності?

Які бувають види добавки в бетон для міцності?

Зміцнюючі добавки – рішення, яке дозволяє поліпшити якість конструкцій під час будівельних робіт. З їх допомогою бетонна суміш підвищує властивості міцності, безпеки, довговічності та інших корисних властивостей. Такі методи користуються великим попитом, щоб готовий продукт за підсумком відповідав всім строгим вимогам, які пред’являються до об’єктів будівництва. Доцільно використання продуктів і в разі, якщо споруди будуть піддаватися підвищеним механічним і истирающим навантажень.

Як правило, добавки вносяться в розчин на етапі замішування. У продажу зустрічаються різні види продукції, мета яких – забезпечити суміш особливими властивостями міцності.

Класифікація добавок

Застосування таких речовин сприяє модифікації структури і регулювання характеристик. Розрізняють два різновиди, виходячи зі способу використання і механізму впливу:

  • Хімічні. Пропонуються як порошку або емульсії. Введення в матеріал здійснюється одночасно з водою. Кількість внесеного обсягу – незначне, не більше 2% від загальної маси.
  • Мінеральні (природного і штучного походження). Являють собою порошок, нерозчинний у воді. Він додається під час помелу клінкеру або при готуванні складу.

Якщо вводити добавки в традиційний трикомпонентний бетон, то можна домогтися нових корисних властивостей: стійкість до морозу і корозії, збільшення міцності, отримання вологостійкості та ін. Призначення продуктів також дозволяє класифікувати їх в окремі види:

  • Водоредуціруючі. Передбачають зниження вмісту рідини в розчині і оптимальну легкоукладальність. Також відзначається поліпшення стійкості до проникнення води і морозостійкість.
  • Кольматуючі. Крім міцності, впливають на щільність, збільшуючи її. Результат – підвищення непроникності.
  • Газоутворюючі. Дають зміцнення і стійкість до низьких температур.
  • Повітрявтягуючі. Особливості: пластифікуючий ефект, збільшення морозостійкості в два і більше разів, зниження розшарування, удосконалення показника водонепроникності.
  • Інгібітори. Чи вдасться досягти твердості суміші при морозах, відзначається антикорозійний ефект.

Розглянемо окремі пропозиції по добавкам, націленим на властивості міцності.

Пластифікатори

Речовини, які містяться в бетонних складах, спрямовані на збільшення рухливості. Міцність при їх впливі зростає на 120-140%. Також пластифікатори впливають на інші параметри: на 1,5 марки поліпшується морозостійкість, на 3-4 марки – водонепроникність. Використання пластифікуючих добавок дозволяє знизити витрату цементу на 25%. А це забезпечує економію коштів на будівельних роботах.

Прискорювачі набору міцності

Діють на швидкість твердіння розчину і отримання вищої маркування. Одним з представників є гранульований хлористий кальцій. Він застосовується при виробництві тротуарних плиток, пенобетонів, полістиролбетон, стінових каменів.

Переваги: ​​виріб менше часу перебуває в спеціальній формі, за рахунок чого прискорюється виробничий процес; як результат – зростає обсяг товарів, що випускаються. Також відзначається зміцнення матеріалу на кілька відсотків, зниження числа відколів, які негативно позначаються на товарному вигляді.

З протиморозним ефектом

Крім зміцнення такі корисні речовини виключають залежність від низьких температур (до -25) при застиганні. Додатковий плюс – більш зручна обробка складу. Готові конструкції відрізняються гарною водонепроникністю. А це означає, що можна відмовитися від гідроізоляційного шару і заощадити. Замовляючи такий бетон з доставкою, ви зможете відзначити меншу розшаровуваність при транспортуванні.

Модифікатори

Добавки використовуються не тільки для міцності, вони також позитивно впливають на рухливість суміші і стійкість до морозів. У продажу зустрічається продукція, яка додатково впливає на антикорозійні показники.

Комплексні

Добавки підвищують міцність і забезпечують ряд інших корисних речей. Наприклад, існують речовини, що поліпшують легкоукладальність, технічні властивості (морозо- і вологостійкість), що знижують витрати на приготуванні води і витрати цементу. Характерний плюс – всі компоненти прекрасно поєднуються між собою.

Грамотне застосування добавок – відмінний спосіб змінити вихідні показники матеріалу. Завдяки такому підходу спрощується будівельний процес, а бетон вдається використовувати навіть в нестандартних умовах. Найголовніше – правильно підібрати і використовувати продукцію, і тоді вона на всі 100% допоможе розкрити переваги бетонного розчину.

Ukrainian