Застосування арматури для збільшення міцності бетонних конструкцій – не новина, адже цей прийом давно використовують в будівництві. З якою метою армують бетон і як це робити правильно?
Бетон вважається одним з найбільш надійних будівельних матеріалів. Проте, на ньому можуть з’явитися розломи, які негативно вплинуть на міцність конструкції. Тому під час заливки бетонної суміші, її зміцнюють арматурою. Залізні стрижні створюють каркас, який рівномірно розподіляє навантаження по всій площі конструкції, запобігаючи її руйнування.
Серед основних переваг армування бетону:
Не можна сказати, що відбувається економія коштів, за рахунок зменшення витрати бетонної суміші. Адже доведеться заплатити за металеву арматуру, яка дорожче будівельного розчину. Однак ці витрати виправдовуються більш високою надійністю споруди.
Коли і як в’язати арматуру
Оптимальний час зміцнення бетону арматурою – момент заливки. Важливо, щоб прути були встановлені поперек передбачуваного напрямку розтягування або прогину.
Для того, щоб каркас із залізних стрижнів був максимально міцним, треба, або зварити, або зв’язати арматуру. Така процедура дозволить уникнути небажаного зсуву прутів, яке потягне за собою деформацію готової конструкції. Треба простежити, щоб всі частини арматури прилягали один до одного впритул, інакше бетонна суміш розділить їх при заливці.
Для армування бетону застосовують, як композитну, так і сталеву арматуру. Сталева дешевше, тому користується більшою популярністю. Вона буває двох типів:
Треба звернути увагу на показник міцності арматури. Для простоти кожним видом ідентифікації абонента клас (від А1 до А6). Не забувайте і про поверхні стрижнів, адже від цього залежить, не тільки надійність готового виробу, але і ступінь зчеплення з бетоном.
Компанія «Технологія бетону» виробляє бетон найвищої якості. З наших розчинів виходять тільки надійні конструкції. Телефонуйте нам, щоб замовити суміш за найкращою ціною.