Бетон М150 клас: переваги, використання

Бетон М150 клас: переваги, використання

Для правильного вибору бетонної суміші слід знати її основні характеристики. Сфера застосування бетону марки М150 визначається тим, який клас відповідає йому. Міцність, морозостійкість, водонепроникність та інші експлуатаційні характеристики мають стандартні позначення.

Характеристики бетону

Визначення характеристик бетону проводиться у спеціалізованих лабораторіях. На підставі отриманих даних, суміші надають певний клас за декількома основними параметрами:

 • Міцність. Вимірюється у МПа. Стандартне позначення включає літеру «В» і цифру, що відповідає максимальному статичному навантаженню, яку здатний витримати зразок.
 • Рухливість. Позначається літерою «П» із цифровим індексом. Чим рухливіша суміш, тим краще вона заповнює наданий їй обсяг.
 • Морозостійкість. Ця властивість бетону істотно впливає на довговічність конструкцій. Воно відображає кількість циклів замерзання та відтавання, яке витримує матеріал без втрати міцності. Позначається літерою «F» та цифрою, яка відповідає кількості циклів.
 • Водонепроникність. Параметр визначає можливість застосування суміші для зведення конструкцій, що працюють у водному середовищі або за підвищеної вологості (тунелі, гідротехнічні споруди, опори мостів, гребель, дамб). Позначається літерою “W” та відповідною цифрою.

Клас бетону визначає можливість використання для створення конструкцій для конкретних умов експлуатації.

Самостійне приготування бетону

Для приготування якісної бетонної суміші в умовах індивідуального будівництва знадобляться:

 • цемент;
 • дрібнодисперсний наповнювач (пісок);
 • великодисперсний заповнювач (жвір або гранітний щебінь);
 • вода.

Використовуючи 140 кг цементу марки М500, можна приготувати 1 куб бетону М150. Замішування включає кілька етапів:

 1. Вихідні компоненти перемішують у сухому вигляді.
 2. В отриману суміш додають 2/3 від запланованого обсягу води.
 3. Виробляють заміс.

Для отримання оптимальної консистенції отриманий склад додають потрібну кількість води.
При самостійному замішуванні легко порушити технологію. Тоді велика можливість передчасного руйнування конструкції. Замовляйте бетонну суміш у компанії “Технологія бетону”, і ваша споруда прослужить довгі роки.

Ukrainian