Бетон М200 своїми руками: пропорції и характеристики

Бетон М200 своїми руками: пропорції и характеристики

Одним з найбільш розповсюджених будматеріалів вважається бетон М200. Він славиться своєю прийнятною вартістю і завидними характеристиками в області застосування зовнішніх і внутрішніх робіт. Марка бетону М200 дає можливість зробити будь-якого забудовника розчин, який буде поєднувати в собі властивості довговічності і надійності. Суміш, створена на основі бетону М200, якісно відрізняється від аналогів, що мають більш низьку марку.

Переваги даного розчину, підтверджуються його застосуванням в наступних галузях будівництва:

 • стяжка підлоги;
 • заливка майданчиків до виробництва дорожніх покриттів;
 • зведення фундаментів.

Потрібно відзначити, щоб поліпшити якісні характеристики бетону М200, вибирають спосіб приготування, в пропорціях якого присутні пластифікатори. Саме цей компонент в рази збільшує опір до агресивного впливу зовнішніх факторів. Така якість значно підвищує експлуатаційні характеристики і термін служби споруд і конструкцій. Правильно приготовлений склад дозволяє застосовувати марку бетону М200 в різних кліматичних умовах.

Коректні пропорції – запорука успіху

Існують різні способи приготування бетонної суміші. Щоб зробити розчин потрібної консистенції, слід не тільки розуміти область застосування, але і враховувати такі аспекти:

 • марка цементу;
 • характеристики наповнювачів;
 • податливість і міцність суміші, яку збираєтеся отримати;
 • відповідні пропорції.

З огляду на правильні складові, можливо отримати оптимальний заміс. Залежно від міцності, мають на увазі наступні варіанти розчину бетону М200:

 1. При використанні цементу марки М500, піску і щебеню, потрібно співвідношення пропорцій в такому вигляді: 1: 3,5: 5,6.
 2. Застосовуючи цемент М400 з такими ж складовими, потрібно зробити заміс, відповідний таким пропорціям: 1: 2,8: 4,8.

Щоб отримати 1 куб розчину марки бетону М200, зазвичай використовують складові з такою масою:

 • цемент – 328 кг;
 • щебінь – 1251 кг;
 • очищений пісок – 595 кг;
 • вода – 178,5 л.

При підрахунку складових, виходить число, що перевищує 1 м3. Однак на практиці отримуємо саме 1 кубометр розчину, оскільки вода і пісок усувають повітря з щебеню, тим самим видаляючи бульбашки і наповнюючи простір. Перевагою дотримання способу приготування, є отримання якісного бетону без будь-яких зусиль.

Особливі характеристики бетону М200

Щоб приготувати високоякісний бетон М200, досвідчені забудовники використовують якісний цемент, марка якого повинна бути не нижче М400, а також річковий пісок, спеціальні добавки, і пластифікатори. Кінцевий продукт має такі якісні характеристики:

 • клас міцності бетону В15;
 • морозостійкість варіюється в межах F100-150;
 • рухливість знаходиться в межах П1-5;
 • водонепроникність сягає відміток: W2-W6.

Завдяки даним показниками міцності бетон М200, він добре застосовується в різних будівельних областях. Слід розуміти що, проводячи заливку розчину, його максимальний рівень міцності досягає через 28 днів після проведення обумовлених робіт.

Параметр морозостійкості для марки бетону М200 досить хороший, щоб застосовувати будівельний матеріал при середніх температурних навантаженнях. Розчин даного типу впорається з розчином бетону М150 замерзання і відтавання. Перевагою роботи з таким бетоном представляється його використання на відкритих майданчиках і в закритих приміщеннях.

Варто зазначити, що в силу свого зниженого рівня водонепроникності, область застосування М200 обмежується в роботах з високим ступенем вологості. Проводячи будівництво з цим типом бетону, рекомендується використовувати надійну гідроізоляцію. Такий підхід забезпечить від негативного впливу води на металеві елементи всередині конструкції.

Універсальне застосування бетону М200

Завдяки демократичній вартості бетону марки М200 і його гарним показникам міцності, даний розчин має завидну область застосування:

 1. Закладка фундаменту.
 2. Виробництво стяжок.
 3. Заливка підлог.
 4. Створення підпірок і сходових прольотів.
 5. Виробництва бетонних плит, які є основою для пішохідних переходів і доріг.

Правильний спосіб приготування розчину, гарантує створення якісних конструкцій будь-якої складності. Багатозадачність бетону М200 дозволяє його застосовувати, як у домашньому, так і в промисловому будівництві. У будь-якому випадку, завжди слід використовувати передбачені рецептом пропорції основних компонентів. Однак, щоб уникнути тяганини з прорахунками складових, можна скористатися особливою перевагою забудовника, і замовити готовий розчин до себе за адресою.

Ukrainian