Бетонний розчин: властивості і особливості

Бетонний розчин: властивості і особливості

Незважаючи на широкий вибір будматеріалів, бетон і раніше залишається незамінним у багатьох заходах: зведення фундаменту, стін і балок, виготовленні залізобетонних виробів і інших видах будівництва. Його властивості безпосередньо залежать від складу суміші, а також якості і швидкості транспортування. Тому, щоб розчин бетону при доставці в київську область не розслоївся і не втратив міцність, його доставка повинна проводитися точно в строк на спеціальній техніці.

Характеристики бетонного розчину

Експлуатаційні характеристики бетонної суміші регламентовані чинним стандартом. Серед них:

Міцність. Цей показник відповідає за здатність суміші протидіяти стискає зусиллям і вказує на тиск, який витримує еталонний зразок без порушення цілісності.
Пластичність. Показник відповідає за підвищену рухливість суміші, яка гарантує заповнення простору і відсутність пустот. Це властивість виключає передчасне руйнування моноліту і інших конструкцій.
Морозостійкість. Характеристика, яка дозволяє зберігати цілісність бетонного масиву при температурних перепадах (глибокому промерзанні і відтаванні).
Водонепроникність. Параметр, що визначає стійкість бетону до проникнення вологи всередину масиву.
Підвищити технічні характеристики бетонної суміші дають можливість різні армуючі добавки, в якості яких використовується скловолокно, базальтове волокно, металеві нитки, фібра, інші.

Склад і технологія виготовлення

Властивості бетонної суміші залежать від його складу і якості окремих компонентів. Стандартний розчин містить: цемент, воду, щебінку і пісок в певних пропорціях. При замішуванні пісок, цемент і різні добавки перемішуються до однорідної консистенції. Після цього додається вода. Заключним етапом отримання розчину виступає вмешіванія великорозмірних наповнювачів (щебеню або каменю). На виході бетон повинен бути пластичним, трохи густим, але текучим. Готовність бетонної суміші можна перевірити самостійно – досить лопатою зробити в розчині кілька ребер. Гладка поверхня і збереження форми гребенів вказує на те, що суміш готова.

Замовте готовий бетон прямо зараз і менеджер розрахує його вартість разом з доставкою. Якісна суміш гарантує міцність і довговічність будь-якого об’єкта будівництва.

Ukrainian