Через який час затирати бетон?

Через який час затирати бетон?

Затірка – обов’язковий фінішний етап під час виготовлення якісної бетонної стяжки. Тільки з її допомогою можна прибрати з поверхні всі недосконалості і досягти максимальної гладкості. Крім того, вчасно та грамотно зроблене розгладжування збільшує міцність виробу, тим самим продовжує термін його служби.

Навіщо і за який час затирати бетон?

Щоб зрозуміти, з якою метою виконують затирання бетону, треба згадати, що відбувається із сумішшю після заливання. Більш важкі та великі частинки (щебінь та пісок) опускаються вниз. Бетонне молочко та дрібний наповнювач виявляються на поверхні. Ці компоненти утворюють шорсткості, тріщини, порожнечі, які псують не лише зовнішній вигляд. Усередині конструкції виникають мікропорожнечі, які знижують міцність готового виробу. Невеликі нерівності з часом перетворюються на значні вибоїни та вм’ятини. Цих неприємних наслідків можна уникнути, якщо правильно затирати бетон.

Коли і скільки разів треба проводити маніпуляцію, щоб досягти бажаного результату? Розроблено технологію, яка допомагає досягти ідеально рівної поверхні. Згідно з нею, вперше шліфування виробляють мінімум через 3 години після заливання розчину. Повторне затирання знадобиться лише через 10 годин.

Чим виконують затірку?

Існує два способи затирання бетону:

  1. Вручну. Виконується переважно на невеликих площах за допомогою стандартних підручних інструментів: лопатки, терки, напівтерки. Не обійтися і без спеціального складу, який найчастіше замішують із цементу та піску у співвідношенні 1:1.
  2. За допомогою самохідних затирочних машин – вертольотів, які чудово справляються з великим обсягом робіт, а також спрощують і прискорюють процес. Тут також знадобиться топінг з цементу, барвників, пластифікаторів та наповнювачів.

Якщо першим варіантом можна скористатися самостійно, то керування спеціальною технікою краще довірити професіоналам. І не забувайте про якість самого бетону, адже скільки не затирай поганий матеріал, хорошого результату не отримати. Замовляйте перевірений бетон на сайті tehbeton.com.ua за доступною ціною та з доставкою по Київській області.

Ukrainian