Чому руйнується бетон після зими

Чому руйнується бетон після зими

Після зими бетон руйнується з різних причин. Найчастіше страждають фундамент або доріжки на вулиці, так вони більше схильні до кліматичних впливів і перепадів температур.

Причини руйнування бетону після зими

У зимовий період на бетонну суміш впливають два основні фактори: низька температура та вологість. Тому конструкція може почати розтріскуватися з кількох причин:

  1. Проникнення води у пори. Краплинки вологи через мікротріщини проникають усередину конструкції, кристалізуються та розширюються під впливом низьких температур. Після замерзання вода розриває моноліт із утворенням глибших тріщин.
  2. Застосування бетонних розчинів низької якості (використання простроченого цементу, порушення пропорцій під час приготування суміші).
  3. Недотримання термінів застигання розчину під час його укладання.

Якщо після зими з’явилися тріщини на виробі, зробити з цим вже нічого не можна. Розумніше запобігати таким руйнаціям заздалегідь. З цією метою купують якісний бетон у перевірених виробників та стежать за правильністю його укладання. Також у бетонні суміші вводять водовідштовхувальні компоненти або покривають розчин спеціальною ґрунтовкою, яка перешкоджатиме проникненню вологи всередину конструкції.

Чи потрібно вкривати конструкцію?

Бетон накривають на зиму в тих випадках, коли клімат у регіоні надто суворий. Також укриття потрібно, якщо зведення об’єкта припиняють у зимовий період, і будівництво продовжуватимуть уже навесні чи влітку. Укривають бетонні поверхні щільними водостійкими тканинами (брезент, тарпаулін, ПВХ, руберойд, поліетилен).

На необхідність закриття впливає рівень готовності фундаменту або доріжки з бетону. Захисні заходи обов’язково не знадобляться у таких випадках:

  • бетон став досить міцним за сприятливих погодних умов;
  • була проведена якісна гідроізоляція або у верхній частині засипки зроблений гідрозамок;
  • у конструкції немає пазух, порожнин;
  • суміш добре утрамбована.

Можна також на зиму засипати гідроізоляційними матеріалами – пісок, керамзит або висушені тирсу.
Купуйте тільки якісну суміш у компанії “Технологія бетону” за вигідною ціною. У такому разі ваша споруда збереже цілісність після зими, адже хороший розчин служитиме довго і не зруйнується від впливу низьких температур.

Ukrainian