Чи можна на старий бетон залити новий

Чи можна на старий бетон залити новий

Необроблена бетонна поверхня з часом неминуче зношується. Щоб упорядкувати її, можна залити як невеликі заглиблення, так і підняти рівень на кілька сантиметрів. Для реалізації такого проекту треба дотримуватись правил і мати хоча б поверхневі знання. Навички потрібні для того, щоб не зіткнутися зі структурно слабкими швами та уникнути ризиків.

Підготовка до заливання

Бетон буде міцною основою для нової заливки за умови, що на ній відсутні сколи, поглиблення, великі тріщини. Щоб зчеплення між старим та новим шаром було надійним, перед бетонуванням треба правильно зробити такі дії:

  1. Закрийте всі тріщини основи еластомірним наповнювачем, а мікротріщини – шпаклівкою для вініл бетону.
  2. Очистіть поверхню, що відновлюється, від пилу, сміття та інших забруднень за допомогою продування стисненим повітрям у поєднанні з мийкою високого тиску.
  3. Поліпшіть шорсткість старого бетону шляхом механічного абразиву або піскоструминної обробки для кращої адгезії.

Для заливки рекомендують вибирати бетонний склад із дрібною зернистістю для невеликого шару заливки та з більшою зернистістю для більш товстих шарів. При ухваленні рішення про товщину нової заливки враховуйте параметри довкілля. Найтонший шар, який виробляють, становить від 5 до 6 сантиметрів. Будь-який менше 5 сантиметрів буде надто тонким, що призведе до руйнування його цілісності.

Як залити бетон поверх існуючого?

Після ретельної підготовки поверхні заливку бетонного розчину поверх існуючого виконують у кілька етапів:

  1. Встановіть опалубку для основи, щоб заливання залишалося необхідної форми.
  2. Слід покласти сталеву арматуру, яка допоможе зміцнити бетон. Якщо ви берете класичний цемент, рекомендують включити до його складу сполучну речовину на основі латексу, щоб забезпечити зчеплення між старим та новим шаром. Якщо ви замовили товарний бетон у фірмі «Технологія бетону», його треба одразу залити в опалубку.
  3. Видаліть повітря. Це можна зробити вібратором для ущільнення бетонної суміші.
  4. Після заливання потрібно захистити поверхню, рівномірно розподіливши герметик та затверджувач. Дайте підставі затвердіти та зніміть опалубку. Через 28 днів заливка досить затвердіє за нормальних умов температури та вологості.

Компанія «Технологія бетону» – галузевий лідер у виробництві бетонних сумішей усіх марок. Телефонуйте зараз. Ми швидко доставимо розчин, щоб процес будівництва не перервався. Ми швидко виконаємо ваше замовлення.

Ukrainian