Чи можна зробити бетон без щебеню

Чи можна зробити бетон без щебеню

Один із найбільш затребуваних матеріалів як у промисловому, так і приватному будівництві — бетон. Доступна ціна, високі характеристики міцності, твердість і довговічність дозволяють використовувати його в різних областях. За багато років основні компоненти складу та технологія його приготування практично не змінилися. Існує кілька модифікацій бетону, однією з яких є бетон без щебеню.

Переваги і недоліки

Відсутність великодисперсного наповнювача в бетонній суміші суттєво змінює її експлуатаційні властивості. Є кілька плюсів, яким володіє бетон без щебеню:

  • невисока ціна;
  • спрощена процедура приготування;
  • несприйнятливість до перепадів температур;
  • підвищена стійкість до стирання.

Завдяки цим властивостям такі склади особливо широко використовують у приватному будівництві, ландшафтному дизайні, виробництві тротуарної плитки.

До недоліків бетону без щебеню можна віднести те, що за характеристиками міцності і твердості він істотно поступається звичайному. Також для його приготування знадобиться набагато більше цементу та піску.

Сфера застосування

Крім заливання фундаментів різних армованих конструкцій та чорнової стяжки підлоги, бетон без щебеню широко застосовується у комунальній сфері та ландшафтному дизайні. Введення в розчин спеціальних добавок дозволяє суттєво збільшити стійкість до абразивного зношування, морозостійкість, твердість, гідрофобність, покращити інші експлуатаційні характеристики матеріалу. Крім того, за допомогою фарбників можна отримати будь-який відтінок суміші.

Пропорції

Щоб зробити один куб бетону М200, потрібно знати, скільки кілограмів цементу, піску і щебеню для цього потрібно. Відсоткове співвідношення інгредієнтів виглядає так:

  • цемент – 1 одиниць;
  • пісок – 2,8 одиниць;
  • щебеню – 4,8 одиниць.

Необхідна кількість води – не більше 20% від загального обсягу.

Компанія «Технологія Бетону» пропонує своїм клієнтам купити будь-яку марку бетону на найвигідніших умовах. Екологічна безпека, якість та технічні характеристики нашої продукції підтверджені відповідними сертифікатами. Наявність власного автопарку забезпечить своєчасну доставку будь-якої кількості бетону та залізобетонних виробів до місця проведення будівельних робіт.

Ukrainian