Чим різати бетон: технології та обладнання

Чим різати бетон: технології та обладнання

Перед тим як купити бетон, важливо розуміти, що у будівельному процесі матеріал часто піддається різанню. Саме тому рекомендується запастися технікою, яка допоможе впоратися з поставленим завданням. У яких випадках необхідно розрізати бетонні конструкції:

  • Створення, розширення отворів під двері та вікна.
  • Перепланування, демонтаж колон та інших конструктивних елементів.
  • Розміщення розеток, вимикачів.
  • Прокладання проводів, кабелів.
  • Будівництво різноманітних споруд, мостів.

Армований бетон не так легко пиляти. Процедуру неможливо здійснити без спеціального технічного обладнання. При виборі інструмента важливо враховувати наступний ряд факторів:

  • Розміри та розташування конструкції.
  • Склад розчину: твердіший наповнювач ускладнює різання.
  • Вік конструкції, її стан.

Варіанти різання: способи та обладнання

Обробити залізобетон правильно можна двома методами:

  1. Ручний. Фахівець самостійно переміщає обладнання, не вдаючись до сторонньої допомоги. Задіяно таку техніку під час ремонту як громадських, так і житлових будівель.
  2. Машинний. Використовується під час обробки масивних конструкцій, каміння, стін.

Кожна технологія має на увазі низку допустимого технічного оснащення, яке підбирається, відштовхуючись від вихідних факторів.

Ручні інструменти

Пристосування представленої категорії переважно застосовуються в побутовій обробці. З поставленими невеликими завданнями справляється класична болгарка – кутова шліфувальна машина. Щоб отримати бажаний ефект, важливо підібрати спеціальну насадку, яка не виконуватиме розріз без порушення структури твердого каменю. Насадки, які можна використовувати:

  • Діамантові різальні диски.
  • Круги полірувальні шліфувальні.
  • Обдирні алмазні диски.

Оптимальна та ефективна альтернатива – алмазні ріжучі диски. У них висока твердість, яка справляється навіть із каменем. На їх поверхні характерне дрібне та велике напилення. Фракція підбирається під жорсткість застиглого бетону, а діаметр диска – під розмір кожуха електроінструменту. Переваги роботи з ручним обладнанням:

  • Висока маневреність.
  • Низька ціна діамантових дисків.
  • Поширеність. Пристосування зазвичай присутній в арсеналі кожного майстра, або інструмент легко дістати.

Вибираючи таку методику, будьте готові до трудомісткості процесу. Фахівці витрачають багато часу на розпилювання. До того ж, дотримуватись граничної точності досить важко, так що краще не задіяти подібну техніку без професійних умінь і на ділянках з «ювелірною» обробкою.

Машинна методика

Різання плит з великою товщиною рекомендується виконувати пристроями, які в кілька разів продуктивніші за класичну болгарку. У таких ситуаціях рекомендується застосовувати унікальне обладнання, спрямоване на вирішення складних завдань.

Стенорізні машини

Головне призначення пристрою простежується безпосередньо в назві приладу – різання товстих стін для розширення віконних прорізів, глибокого штроблення, розділення об’ємних конструкцій. Візуально комплекс схожий на шліфувальну машину збільшених розмірів. Конструкційно корпус доповнюється тримачем, що фіксується на настінних рейках. Вони визначають траєкторію руху установки.

До переваг виробу можна віднести наступне: різання здійснюється без пилу, так як робоча ділянка зволожується водою, що запобігає перегріванню та виникненню запорошених частинок; потужність та швидкість роботи; знижений рівень шуму; невеликі вібрації; висока точність та дотримання геометрії.

До недоліків варто віднести дорожнечу обладнання. Якщо ви підбираєте пристрій для разового застосування, краще зупинити вибір на оренді.

Канатне різання

Задіяти представлену методику найкраще, коли необхідно відрізати від колони, плити чи балки невелику конструкційну частину. Переваги такої арматури: безшумність, швидкість розпилу, контурна точність. Під час роботи майже відсутній пил, який характерний тому ж перфоратору або дрилі. Використання технології передбачає від майстра високої кваліфікації.

Нарізувач швів

Призначення – розпилювання дорожніх покриттів при будівництві тротуарів, отвори в перекриттях, організації деформаційних швів. Плюси: обладнання здатне працювати навіть із найтовстішими шарами залізобетону з армуванням; вібрація, що виникає під час процесу, не шкодить цілісним покриттям.

Перед вибором методу та технічного оснащення оцініть категорію майбутніх робіт, їх спрямованість та складність.

Ukrainian