Чим відрізняється бетон М100 від М200

Чим відрізняється бетон М100 від М200

Марка бетону говорить про межу міцності розчину. Залежно від цього параметра для зведення певних конструкцій використовують марку суміші. Чим вище цифра в позначенні марки, тим міцніше бетон і вище ціна. Якість бетону м100 і м200 оцінюють нижче за середній рівень.

Чим відрізняється бетон М100 від М200?

Головна відмінність цих двох марок – сфера застосування. Так, м100 має такі характеристики:

  • невисока стійкість до навантажень;
  • укладання не потребує великих зусиль;
  • легко заповнює будь-які форми.

Тому суміш М100 незамінна для облаштування майданчиків, стоянок, доріг, тротуарів, а також для будівництва парканів, поребриків, стовпів. Іноді її використовують у малоповерховому будівництві. Використовується розчин для захисту залізобетонних конструкцій від корозії. У цьому випадку його укладають на прошарок із піску.

Бетон М200 вважається одним з найбільш популярних, так як в цій марці оптимально поєднується ціна та якість. Застосовується м200 для створення міцних фундаментів та бетонних подушок. Без нього не обійтися при виготовленні плит перекриттів та стяжці підлоги. З його допомогою можна також побудувати надійний колодязь, який виконуватиме свою функцію довгі роки.

Як зробити бетон М100?

Стандартно при замішуванні суміші знадобляться цемент, пісок та щебінь. Але головне тут – правильні пропорції.

Скільки ж цементу, щебеню та гравію потрібно на куб бетону м100? Тут все залежить від марки цементу. Так, якщо взяти цемент М400 потрібно менше наповнювача (співвідношення: 1 частина цементу, 7 частин щебеню та 4,6 частини піску), ніж для М500 (співвідношення: 1 частина цементу, 8,1 частини щебеню, 5,8 частини піску).

Якщо розглядати рецептуру на 1м3 бетону м100, тоді потрібно:

  1. 0,21 кубічних метрів очищеної води.
  2. 0,58 кубічних метрів піску без домішок (особливо важливо позбутися глини).
  3. 0,8 кубічних метрів щебеню.
  4. 250 кілограмів цементу марки М400.

При цьому вага розчину та бетону в сухому стані відрізняється. Волога суміш важить 2366 кілограмів, тоді як затверділий матеріал такого ж обсягу – 2180 кілограмів.

Компанія «Технологія бетону» приготує розчин за класичною рецептурою, дотримуючись усіх стандартів, щоб ви були впевнені як готовий продукт. Уточнити властивості матеріалу та його вартість можна за одним із контактних телефонів. Ви також можете замовити у нас транспортування будівельної суміші спеціальними з міксерами чи насосами по Києву та Київській області.

Ukrainian