Чим відрізняється бетон від залізобетону

Чим відрізняється бетон від залізобетону

Залежно від призначення та несучої здатності для зведення будівель та споруд застосовують як звичайний бетон, так і залізобетон. Обидва ці матеріали з високою міцністю, довговічністю, стійкістю до атмосферних впливів та перепадів температур. Однак, незважаючи на подібність технічних та експлуатаційних характеристик, між ними є суттєві відмінності.

Бетон

Звичайний бетон є монолітною структурою. До складу входять цемент, мінеральні наповнювачі та вода. Експлуатаційні властивості матеріал набуває лише після повної полімеризації. Найчастіше для виготовлення бетону змішують портландцемент, пісок, щебінь, воду. Завдяки доступній вартості розчин широко застосовують у різних областях:

  • виготовлення пам’ятників;
  • виробництво тротуарної плитки;
  • створення елементів ландшафтного дизайну та інше.

Для отримання складів із особливими властивостями використовують спеціальні добавки. Вони можуть збільшувати міцність та гідроізоляційні характеристики, надавати суміші певного кольору.

Залізобетон

Цей матеріал міцніший за звичайний бетон. Високі характеристики міцності і довговічність конструкцій обумовлені наявністю арматури. Каркас роблять як із металевих, так і з полімерних прутів. Експлуатаційні характеристики звичайного бетону та металевої арматури ефективно доповнюють одна одну.

За рахунок армування суттєво підвищуються універсальність, міцність та довговічність конструкції. Завдяки цим властивостям сфери застосування залізобетонних виробів надзвичайно різноманітні:

  • будову фундаментів;
  • зведення житлових, промислових, адміністративних будівель та споруд;
  • будівництво атомних електростанцій;
  • укладу злітно-посадкових смуг та автомагістралей;
  • зведення різних гідротехнічних споруд, тунелів, мостів.

Бетон має високу стійкість до стиснення, але погано переносить навантаження, що розтягують і згинають. Використання арматури дозволяє компенсувати ці недоліки.

Чому ми

Приготування бетону та створення залізобетонних виробів самотужки – дорогий та трудомісткий процес. Крім того, це неминуче позначиться на довговічності конструкції. Компанія «Технологія Бетону» не лише забезпечує доставку будь-якої марки бетону до місця будівництва, а й пропонує своїм клієнтам широкий спектр готових залізобетонних виробів. Для виробництва продукції ми використовуємо лише екологічно безпечні матеріали та сучасне обладнання.

Ukrainian