Для Чого У Бетоні Роблять Температурні Шви

Для Чого У Бетоні Роблять Температурні Шви

Різні бетонні споруди не можна вважати стабільними на всі 100%. Залізобетонні та бетонні конструкції характеризуються несприятливою якістю – вони змінюють розміри залежно від того, підвищується температура чи знижується. Застрахуватись від деформації можна за допомогою температурних швів.

Де застосовують термошви та для чого?

Застиглий бетон при зміні вологості або температури навколишнього середовища стискається або розширюється. Відповідно в конструкції з’являється внутрішня напруга, що може спричинити появу різних за розмірами тріщин та спотворень. Температурний шов – це необхідний елемент споруди. Завдяки йому навантаження розподіляється рівномірно, що гарантує міцність та довговічність споруди.

Роблять шви у будівлях різних видів (у підлогах та стінах), при заливанні мостів та тротуарів. Вважається, що на фундаментній підставі, яка розташовується нижче за рівень землі, шви не потрібні. Але багато експертів все ж таки рекомендують облаштовувати їх на фундаменті, оскільки грунт може промерзнути на досить велику глибину.

Як зробити температурний шов?

Зазвичай терморозрізи створюють до заливання бетонної суміші, але в підлогах їх роблять і після того, як твердне бетон. Розрізається поверхня електроінструментом із алмазним диском. Розрахунок розмірів швів, відстаней між ними та визначення коефіцієнта можливої ​​зміни поверхні проводять перед заливкою бетону. Крок розрізів за будівельними нормами визначають, ґрунтуючись на таких параметрах:

  • середні показники перепадів температур;
  • матеріал, з якого складаються панелі;
  • марка бетону, його міцність на стиск.

Шви можна залишати відкритими, але згодом вони забруднюються і перестають виконувати свої основні захисні функції. Такі шви періодично доведеться очищати. Тому зазвичай їх крупним планом. Спочатку проводять ґрунтування порожнього простору, а після висихання його заповнюють спеціальним герметиком, який забезпечує непроникність води.

Якісні шви вдасться зробити лише за умови використання високоякісного бетону. Наша компанія “Технологія бетону” реалізує саме такий матеріал. Доставка розчину проводиться по Києву та Київській області. При покупці великої партії ми пропонуємо знижки. Менеджери проконсультують вас, підберуть транспорт на ваше замовлення. Почніть будівельний процес з нами, ми чекаємо на ваш дзвінок!

Ukrainian