Для чого в бетон додають щебінь

Для чого в бетон додають щебінь

Щебінь – це один з будівельних матеріалів, що широко застосовуються, які роблять з гальки, гірських порід. Також, як сировину використовують відходи металургійних та гірничих виробництв. У будівництві щебінь додають у бетон.

Функціональність щебеню в бетонному розчині

Щебінь додають у бетонну суміш для збільшення його міцності та одночасно зниження вартості. Крім цього, компонент виконує такі функції в розчині:

  • попередження утворення водного прошарку навколо дрібних частинок, що призводить до зниження міцності;
  • створення каркасу для піску та цементу;
  • збільшення гідроізоляційних властивостей;
  • запобігання появі тріщин;
  • зменшення усадки.

Щоб досягти високих технічних характеристик бетонної конструкції, потрібно використовувати якісний компонент, що відповідає прийнятим стандартам.

При використанні щебеню в бетонному розчині потрібно правильно розрахувати його кількість відповідно до прийнятих пропорцій. Якщо інгредієнта недостатньо, міцність конструкції або поверхні знижується. Якщо його додати в розчин занадто багато, то виріб не витримує значних навантажень, руйнуватиметься.

Вибір щебеню для розчину

Компонет виготовляють із гравію, граніту, вапняку. Кожна сировина має технічні характеристики. Якщо потрібно заливати фундамент для об’єкта, який повинен витримувати великі навантаження, краще використовувати гранітний щебінь. У нього найвищі показники міцності, а його шорстка поверхня добре зчепляється з піском та цементом.

Не тільки сировина для щебеню відіграє важливу роль для міцності бетону, а й його фракція. Залежно від розміру частинок існує три види:

  • дрібна – від 5 до 20 мм;
  • середня – від 20 до 40 мм;
  • велика – понад 40 мм.

Щоб при заливанні не утворювалися порожнечі, використовують різні фракції.

Правильний вибір щебеню, цементу, піску, пластифікаторів, що входять до складу розчину, а також дотримання пропорцій впливають на якість та міцність фундаменту, виробів, конструкцій. Тому можна скористатися досвідом професіоналів та замовити бетон будь-якої марки за оптимальною ціною в потрібному обсязі в компанії “Технологія бетону”. Швидка та недорога доставка по Києву та області, можливість замовити розчин та автобетононасос в одному місці – все це робить будівельні роботи не лише якісними, а й оперативними.

Ukrainian