До скільки градусів мінус можна заливати бетон

До скільки градусів мінус можна заливати бетон

Вчені в ході досліджень визначили, який температурний діапазон найоптимальніший для отримання якісних бетонних конструкцій. Він знаходиться в межах від +5 до +15 градусів. Але це не означає, що заливання бетону при температурах за межами цього інтервалу неможливе або бетонні конструкції будуть з низькими експлуатаційними характеристиками. Інноваційні технології та застосування спеціальних добавок виключає негативний вплив низьких та надто високих температур зовнішнього середовища.

Особливості бетонних робіт за низьких температур

При температурі нижче +10 градусів хімічні процеси затвердіння бетону значно сповільнюються, а за +4 градусів практично припиняються. Також потрібно враховувати, що якщо вдень температура не порушує оптимальних норм для робіт з бетоном, то нічні похолодання можуть негативно впливати на процес затвердіння. При цьому кристалізація води порушує структуру бетону. Тому при проведенні бетонних робіт в холодну пору року потрібно обов’язково використовувати спеціальні протиморозні добавки, а також різні способи підігріву та догляду за бетоном.

Рекомендації щодо заливання бетону в холоди

Фахівці рекомендують використовувати протиморозні добавки за середньодобової температури нижче 5 градусів тепла. Але при мінус 5 і нижче використовують інші способи, які забезпечують міцність заливки при таких низьких температурах:

  • прогрів елементів опалубки, арматури та ґрунту безпосередньо перед процесом заливання;
  • не заливають бетонний розчин на лід, сніг чи замерзлу землю;
  • вводять розчину підігріту воду;
  • цемент та інші матеріали для бетонування зберігають при позитивних температурах;
  • використовують марки цементу, які швидко тверднуть після заливання.

Також потрібно видаляти надмірну кількість води, яка з’являється на поверхні бетону в процесі його твердіння.

Способи підвищення температури схоплювання бетону

Якщо виникає необхідність проводити бетонні роботи в холодну пору року, для підвищення температури розчину використовують такі способи:

  • електрообігрів;
  • морозостійкі добавки;
  • теплові гармати;

Електропрогрівання бетонних конструкцій, до складу яких входить арматура, проводять за допомогою приєднання електродів по всій площі зіткнення арматури з бетоном.

Замовте у компанії “Технологія бетону” якісний бетонний розчин будь-якої марки. Наші розчини найвищої якості, тому забезпечать тривалий термін експлуатації зведеної конструкції.

Ukrainian