Гідроізоляція на бетон

Бетон різних марок застосовують для виконання будівельних, ремонтних та реставраційних робіт. Бетонні конструкції витримують значні механічні навантаження, зберігають свої якості у несприятливих погодних умовах, протистоять впливу вологи та біологічних факторів. Щоб продовжити термін служби бетонних споруд, потрібно наносити гідроізоляцію.

Загальні відомості

Якісна гідроізоляція підвищує експлуатаційні параметри та продовжує термін служби бетону. Домогтися підвищення гідрофобних характеристик можна кількома способами:

  • обробка заливання проникаючими гідрофобними просоченнями;
  • нанесення обмазувальних матеріалів на бітумній основі;
  • наплавлення чи наклеювання спеціальних рулонних матеріалів;
  • додавання різних присадок на стадії виготовлення бетонної суміші.

При виборі способу гідроізоляції треба враховувати склад бетонної суміші та умови експлуатації.

Коли наносити гідроізоляцію

Потрібно своєчасно обробити поверхню, щоб забезпечити максимальний ступінь захисту бетону від шкідливого впливу вологи. Нанесення гідроізоляційних матеріалів роблять після набору монолітом не менше 70% міцності. Для більшості марок бетону цей час складає від 27 до 30 днів. Передчасне оброблення призводить до порушення структури покриття.

При гідроізоляції фундаментів усі роботи проводять до настання холодів. Температура у своїй має бути щонайменше +50С.

Види гідроізоляційних матеріалів

Для запобігання руйнуванню бетону під впливом вологи можуть використовуватися різні матеріали.

  • Мастика на бітумній основі Універсальні мастики складаються з бітуму, полімерів, олії, пластифікаторів та інших добавок. Для нанесення використовують пензель, валик або пульверизатор. Придатні для обробки будь-яких бетонних поверхонь.
  • Рулонні матеріали. Можна використовувати самостійно і в комплексі з обмазувальними матеріалами. Найпоширеніший варіант гідроізоляції, що наплавляється – руберойд.
  • Гумова гідроізоляція. Має високу адгезію. Захисний шар не має швів та відрізняється тривалим терміном служби без втрати експлуатаційних характеристик.
  • Просочення глибокого проникнення. Якість обробки залежить від того, наскільки глибоко склад проникає в структуру бетону. Після кристалізації в капілярах забезпечується високий ступінь гідрофобності та морозостійкості. Більшість таких просочень мають антисептичні властивості.

Деякі спеціальні присадки можна додати на стадії виготовлення бетону. У компанії “Технологія бетону” ви можете придбати якісний матеріал за вигідною ціною. Ми забезпечимо доставку матеріалу до Києва та Київської області.

Ukrainian