Класи бетону: показники і призначення

Класи бетону: показники і призначення

Марка – основний показник, який характеризує міцність і надійність бетону. Одне з головних вимірюваних значень – осьовий стиск. Воно демонструє здатність розчину чинити опір можливого руйнування при впливають навантаженнях зовнішнього середовища.

У класифікації суміш маркується позначкою «В». Поруч з буквою прописується коефіцієнт, який показує допустимий тиск (в МПа). Відштовхуючись від цього показника, формуються марки зі значенням від 50 до 1000. Чим вона вища, тим важче готовий розчин.

Класифікація будівельного матеріалу

Кожна бетонна суміш має свої особливості і характеристики, завдяки яким покупець може зробити правильний вибір при покупці. Співвідношення компонентів і властивості визначають сферу задіяння, показники міцності і надійності.

М100 B7.5

Цей «сорт» називається «худим». Використовують його для наступних цілей: виконання підготовчих бетонних робіт, укладання першого шару на піщану подушку або ущільнений грунт. У стандартному будівництві його порівняно часто застосовують, але в якості додаткового або ненагруженного шару. Він підійде для таких завдань:

  • Підготовка підлог і бетонних конструкцій.
  • Основа дорожнього полотна.
  • Закріплення поребриків.
  • Підтримка архітектурних форм в конструкціях.

М100 B7.5 – гарантована база, яка заливається виключно на шар піску або підготовлену утрамбовану грунт.

Цільова задача розчину – захист цементного «молочка» від витікання в землю і запобігання потрапляння вологи з ґрунту в несучу монолітну конструкцію, що зберігає всі характеристики міцності бетону.

М150 B12.5

Ця марка отримала порівняно високу щільність. Вона не підходить для типового будівництва (тільки в якості основи), але є основною при укладанні тротуарних плит, доріжок. Крім цього вона використовується при підготовці підстави для майбутньої стяжки підлоги, монолітної плити, тротуарів.

М200 B15

Суміш підходить для вирішення великої кількості завдань в більшості випадків в індивідуальній забудові. Її міцності достатньо для виготовлення стандартних доріжок, стяжки і заливки фундаменту: плиткового, стрічкового, створення майданчиків, бетонних сходів.

Крім цього продукт класифікації підходить для створення цілісної подушки, яка розміщується під головним дорожнім покриттям.

М250 B20

Марка активно задіюється під час створення цілісної бази стрічкового, свайно-ростверкових або плиткового типу. Також вона підходить для зведення парканів, малонавантажених підпірних стін і перекриттів, сходів.

М300 B22.5

Ця категорія в таблиці – найпопулярніша і затребувана серед покупців. Головна особливість В22.5 – поєднання високих технологічних властивостей і доступної ціни. Завдяки цьому він використовується практично у всіх сферах будівництва. Їм заливається як стрічковий, так і монолітний фундамент під час зведення приватного будинку або заміського котеджу. Матеріал – міцний, надійний, щільний.

Бетон класу В25, В30 і В35

Бетон класу В25 – основний в індивідуальному будівництві, так як без нього неможливо уявити зведення несучих стін, на які лягає все навантаження. Також з нього створюються перегородки, колони, балки, фундамент, залізобетонні вироби і конструкції.

В30 – влагоустойчивий будматеріал, з якого заливаються чаші басейнів, цокольні поверхи, гідротехнічні комплекси, підпірні балки.

В35 (40) – найнадійніший і щільний. Його властивості і висока забезпеченість мінеральними наповнювачами сприяють залученню при спорудженні мостів, тунелів метро, ​​банківських сховищ, державних об’єктів особливої ​​важливості.

При виборі рекомендується заздалегідь оцінити характеристики майбутньої споруди, її розміри і місце зведення. Якщо мова йде про територію з підвищеною вологістю, кислими грунтами, то віддайте перевагу основи, яка не втратить своїх властивостей під час постійного контакту з подразниками зовнішнього середовища.

Якщо ж конструкція повинна відповідати спеціальним вимогам, то застосовуйте класи з підвищеною міцністю і надійністю (в таблиці займають останні позиції).

Якщо на упаковці не вказано номер класифікації, то визначити її можна по маркуванню. Чим значення вище, тим щільніше суміш. Зверніть увагу на те, що марка – усереднений прочностной показник. По ньому можна зорієнтуватися і визначити гарантовану забезпеченість. При такому підході готовий об’єкт буде відповідати всім вимогам стійкості і довговічності. При замішуванні орієнтуйтеся на інструкцію, яка вказана на упаковці або додається до продукту.

Ukrainian