Методи ущільнення бетонної суміші

Методи ущільнення бетонної суміші

Однією з головних процедур при укладанні бетонної суміші є її ущільнення. При підготовці матеріалу в нього потрапляють повітряні бульбашки. Якщо не прибрати їх оперативно, то готовий бетон знайде пори і низькі показники міцності і експлуатаційного терміну. Щоб виключити вплив повітря і однорідно розподілити всі речовини, розчин ущільнюють за допомогою вібраторів.

Основні технології

Чотири види пристосувань, придатних для ущільнення:

  • Поверхневий;
  • Глибинний;
  • Зовнішні: установка виконується на дерев’яній опалубці або резервуарі з розчином цементу;
  • Віброплощадки: доцільні на виробництві.

Розглянемо, які способи поширені для якісного ущільнення бетону.

Вручну

Такий варіант виправданий в приватному будівництві, оскільки дозволяє зберегти фінанси на етапі покупки обладнання. Якщо перед вами стоїть завдання-обробити розчин в незначному обсязі, то сміливо вибирайте цей метод. В цьому випадку суміш також готується власними силами. Обробка бетонної поверхні проводиться ломом, лопатою, трамбуванням і ін.

Штикування

Процедура здійснюється за допомогою металевого стрижня, вага якого становить до 4 кг.наприклад, може використовуватися армований прут. Ідеальне рішення-стрижень із заокругленим кінцем. Він відмінно впорається з тим, щоб зробити проколи в бетоні. Рекомендується пройтися по всій поверхні ємності і жебракувати її. За рахунок таких маніпуляцій вдасться утрамбувати щебінь, видалити все повітря і зайву вологу.

Ручне трамбування

Якщо ви працюєте з важкими бетонними розчинами, то цей метод відмінно підійде. Ручні або механічні трамбування застосовні для неармованих конструкцій. Слідкуйте, щоб ваші дії були пошаровими і старанними. Важливо, щоб товщина ущільненого шару була не більше 15 см.

Додаткові методики

Зрозуміти, який спосіб потрібен в конкретній ситуації, можна, орієнтуючись на багато факторів. Щоб не помилитися з вибором, проконсультуйтеся зі знаючим фахівцем. Доставка бетону на місце роботи також може входити в число надаваних послуг компанії.

Механічний

Варіант використовується при обробленні істотних обсягів цементу. Процедура протікає при залученні спеціальних внутрішніх і поверхневих віброустройств. При такому рішенні можуть бути застосовні механізми, що фіксуються на дерев’яну опалубку або резервуар з розчином. Наприклад, поверхневі віброрейки впораються лише з верхнім шаром. В основному вони затребувані для виробів, виконаних з незначного бетонного шару: Плиткові підстави, дорожні, для підлог та ін найбільш дієвим методом визнана внутрішня Віброрейка. Вона відрізняється простими Умовами користування, незамінна при обробці бетонної суміші на важкодоступних ділянках. Фіксуються на формі Вібратори мають надійне кріплення. Ущільнення здійснюється завдяки коливанням опалубки, які зачіпають весь розчин.

Віброущільнення

При методиці вібрації необхідні стаціонарні або переносні пристрої. Зверніть увагу, що переносний тип обладнання в обмеженому порядку застосовується для збірних конструкцій залізобетону. Вони допоможуть при будівництві великих і важких виробів. Для промислового виробництва купуються віброплощадки.

Пресування

Процес націлений на вплив тиском на підготовлену суміш. Цей спосіб дозволяє досягти високих характеристик міцності бетону, проте застосовується він рідко. Все через дорожнечу обладнання (пресів), яке, як правило, невигідно економічно для виробника. Але в таких сферах, як, наприклад, кораблебудування, не обійтися без такої методики.

При готуванні цементу пресування доцільно виключно у вигляді доповнення при віброущільненні. Показник тиску при цьому не повинен перевищувати 1 кПа.

Центрифугування

Являє собою обертальну технологію, яка передбачає позбавлення від рідини і повітря в суміші, тим самим збільшуючи щільність бетону. Рішення більш ефективне, ніж вібрація, але потрібно додати більшу кількість цементу. Такий метод дозволить створити стійки і труби, опори ЛЕП.

Вакуумування

Принцип дії полягає в подачі тиску на розчин з розрідженням повітря. По продуктивності можна порівняти з пресуванням. Якщо поєднати вакуумування з вібруванням, то вийде надміцний результат. Повітряні бульбашки і рідина видаляються вакуумом, а отримані порожнечі заповнюються твердими компонентами завдяки вібрації.

Грамотно виконане ущільнення-один з ключових моментів при будівництві об’єкта будь-якого призначення і масштабу. Безпосередньо від результативності укладання бетону залежить міцність і надійність всієї споруди.

Ukrainian