Методи ущільнення бетонної суміші

Методи ущільнення бетонної суміші

Однією з основних процедур при укладанні бетонної суміші є її ущільнення. При підготовці матеріалу до нього потрапляють повітряні бульбашки. Якщо не прибрати їх оперативно, то готовий бетон здобуде пори та низькі показники міцності та експлуатаційного терміну. Щоб виключити вплив повітря та однорідно розподілити всі речовини, розчин ущільнюють за допомогою вібраторів.

Основні технології

Чотири види пристроїв, придатних для ущільнення:

  1. Поверхневі.
  2. Глибинні.
  3. Зовнішні – монтаж виконується на дерев’яній опалубці або резервуарі з розчином цементу.
  4. Вібромайданчики – доцільні на виробництві.

Розглянемо, які методи поширені для високоякісного ущільнення бетону.

Вручну

Такий варіант виправданий у приватному будівництві, оскільки дозволяє зберегти фінанси на етапі купівлі обладнання. Якщо перед вами стоїть завдання обробити розчин у незначному обсязі, то сміливо вибирайте цей метод. У цьому випадку суміш також готується власними силами. Обробка бетонної поверхні проводиться брухтом, лопатою, трамбуванням та ін.

Штикування

Процедура здійснюється за допомогою металевого стрижня, вага якого складає 4 кг. Наприклад, може використовуватися армований прут. Ідеальне рішення – стрижень із закругленим кінцем. Він чудово впорається з тим, щоб зробити проколи в бетоні. Рекомендується пройтися по всій поверхні ємності та попроштикувати її. За рахунок таких маніпуляцій вдасться утрамбувати щебінь, видалити все повітря та зайву вологу.

Ручне трамбування

Якщо ви працюєте з важкими бетонними розчинами, цей метод відмінно підійде. Ручні або механічні трамбування застосовуються для неармованих конструкцій. Слідкуйте, щоб ваші дії були пошаровими та старанними. Важливо, щоб товщина шару ущільненого була не більше 15 см.

Додаткові методики

Зрозуміти, який спосіб потрібен у конкретній ситуації, можна, орієнтуючись багато чинників. Щоб не помилитися з вибором, проконсультуйтеся з досвідченим фахівцем. Доставка бетону на місце роботи також може входити до числа послуг компанії.

Механічний

Варіант використовується для обробки суттєвих обсягів цементу. Процедура протікає при залученні спеціальних внутрішніх та поверхневих вібропристроїв. При такому рішенні можуть застосовуватися механізми, що фіксуються на дерев’яну опалубку або резервуар з розчином. Наприклад, поверхневі віброрейки впораються лише з верхнім шаром. В основному вони затребувані для виробів, виконаних з незначного бетонного шару: плиткові основи, дорожні, для підлоги та ін. Найбільш дієвим методом визнана внутрішня віброрейка. Вона відрізняється простими умовами користування, незамінною при обробці бетонної суміші на важкодоступних ділянках. Вібратори, що фіксуються на формі, мають надійне кріплення. Ущільнення здійснюється завдяки коливанням опалубки, які зачіпають весь розчин.

Віброущільнення

При методиці вібрування необхідні стаціонарні чи переносні пристрої. Зверніть увагу, що тип переносного обладнання в обмеженому порядку застосовується для збірних конструкцій залізобетону. Вони допоможуть при будівництві великих та важких виробів. Для промислового виробництва купуються вібромайданчики.

Пресування

Процес націлений вплив тиском на підготовлену суміш. Цей спосіб дозволяє досягти високих характеристик міцності бетону, проте застосовується він рідко. Все через дорожнечу обладнання (пресів), яке, як правило, невигідне економічно для виробника. Але в таких сферах як, наприклад, кораблебудування, не обійтися без такої методики.

При приготуванні цементу пресування доцільне виключно у вигляді доповнення при віброущільненні. Показник тиску не повинен перевищувати 1 кПа.

Центрифугування

Є обертальною технологією, яка передбачає позбавлення рідини і повітря в суміші, тим самим збільшуючи щільність бетону. Рішення ефективніше, ніж вібрування, але потрібно додати більшу кількість цементу. Такий метод дозволить створити стійки та труби, опори ЛЕП.

Вакуумування

Принцип дії полягає у подачі тиску на розчин з розріджуванням повітря. За продуктивністю можна порівняти з пресуванням. Якщо поєднати вакуумування з вібруванням, то вийде надміцний результат. Повітряні бульбашки та рідина видаляються вакуумом, а отримані порожнини заповнюються твердими компонентами завдяки вібрації.

Грамотно виконане ущільнення – один із ключових моментів при будівництві об’єкта будь-якого призначення та масштабу. Безпосередньо від результативності укладання бетону залежить міцність та надійність усієї споруди.

Ukrainian