На що приклеїти пінопласт до бетону

На що приклеїти пінопласт до бетону

Для бетонних будівель та споруд характерні висока міцність, надійність, тривалий термін експлуатації. Однак ЗБВ не забезпечують звуко- та теплоізоляцію достатньою мірою. Для вирішення цієї проблеми використовують різні теплоізоляційні матеріали. Найчастіше для утеплення та звукоізоляції бетонних будівель та споруд використовують пінопласт.

Переваги утеплення пінопластом

Широка популярність пінопласту у приватних забудовників обумовлена такими перевагами матеріалу:

  • добрі теплоізоляційні властивості;
  • невелика вага;
  • універсальність;
  • простота монтажу;
  • стійкість до цементних розчинів і спиртовмісних оздоблювальних матеріалів;
  • доступна ціна.

Навіть при незначних матеріальних витратах, за допомогою пінопласту, можна досягти хорошої теплоізоляції стін або підлоги. Для укладання листів пінопласту на стяжку або кріплення їх до стіни не потрібен спеціальний інструмент.

Технологія монтажних робіт

Кріпити листи пінопласту можна кількома способами. Вибір технології залежить від умов експлуатації та місця кріплення матеріалу.

Для надійної фіксації листів доцільно використовувати комплексне кріплення: приклеїти утеплювач до опорної поверхні та додатково зафіксувати його дюбелями зі спеціальними капелюшками. Для надійного кріплення пінопласту до основи використовують різні типи складів, що клеять:

  • Сухі суміші. Набули широкого поширення через простоту використання та доступну ціну. Навіть після розкриття заводської упаковки, при правильному зберіганні склад довго зберігає свої експлуатаційні властивості. Для приготування робочої суміші достатньо додати воду та ретельно перемішати розчин.
  • Монтажна піна. Має високий ступінь адгезії до бетону, цегли та інших матеріалів. Перш ніж вибрати такий варіант монтажу, переконайтеся, що до складу піни не входить толуол, що руйнує структуру пінопласту. Як правило, така добавка присутня у морозостійких модифікаціях монтажної піни.
  • Рідкі цвяхи. При правильному нанесенні забезпечують надійне кріплення листів утеплювача до бетонної, цегляної, металевої чи дерев’яної поверхні.

Підставу потрібно вирівняти та прогрунтувати незалежно від обраного способу кріплення.

У компанії «Технологія бетону» ви зможете не тільки купити бетонні будівельні суміші за доступною ціною, а й отримати всі необхідні консультації. Наші менеджери розкажуть, як правильно заливати бетон і допоможуть вибрати відповідну марку розчину.

Ukrainian