Осад конуса бетону

Якість бетону залежить від різних параметрів, у тому числі рухливості. Осада конуса бетону – найзручніший і найпоширеніший метод визначення цієї характеристики будівельної суміші. Варто розібратися докладніше, як це працює і коли застосовується ця методика.

Тактика опади конуса бетону

Якість суміші залежить від багатьох показників. Так, рухливість матеріалу безпосередньо пов’язана з його плинністю, що показує наскільки коректно розчин заповнюватиме порожнечі. Параметр вказують у документації до товару, адже від нього залежить міцність та довговічність конструкції.

Як визначити рухливість бетону? Осаду конуса – найшвидший, достовірний і зручний спосіб обчислення цього важливого параметра. Фахівці використовують спеціальну форму, яка називається конус Абрамса. Розмір може відрізнятись в залежності від того, яка фракція наповнювача використовується в розчині. Висота конуса зазвичай становить 300 мм, а діаметр 100 або 200 мм. Метод осідання конуса бетону також характеризує, чи зручно буде укладати ту чи іншу бетонну суміш при різних видах будівельних робіт.

Як перевірити осад конуса бетону

Визначення рухливості бетону за допомогою осаду конуса займає небагато часу. Така процедура відбувається у кілька нескладних етапів:

  1. Конус заповнюють сумішшю кілька прийомів. При цьому видаляють порожнечі і ущільнюють бетон за допомогою гладкого металевого прута.
  2. Ємність із матеріалом перевертають і конус знімають. Суміш треба обережно розмістити на рівній поверхні (виглядає це на кшталт дитячої пасочки з піску).
  3. Можна перевірити рухливість бетону та визначити його клас, призначення.

Після проведення нескладної процедури слід почекати, поки суміш повністю перестане рухатися. Це означає, що вона вже досить осіла. Якщо бетонна суміш осідає на 150 мм і більше, то її називають рухомою. Коли висота осідання не перевищує 150 міліметрів, бетон визначають як малорухливий або жорсткий. Показник рухливості будівельного матеріалу дозволяє класифікувати такі суміші (категорії П2, П3, П4 та інші).

Замовляйте лише якісний бетон на нашому сайті! У компанії Техбетон для вас найвигідніші ціни та швидка доставка.

Ukrainian