Зведення фундаменту-відповідальний процес. Від основи залежить довговічність, міцність і надійність конструкції. Готуючись до цього циклу робіт, рекомендується звертати увагу на ряд факторів. Один з них-температура навколишнього середовища.
Раніше будівельні роботи тривали виключно до перших морозів. Негативний градус відбивався на характеристиках розчину, через що він втрачав свою схоплюваність. Перед проведенням процесу оцініть умови зовнішнього середовища, категорію і властивості продукту.
Швидкість і якість бетонування безпосередньо залежать від погодних умов. Чим на вулиці тепліше, тим краще відбувається набір міцності в’язкої маси. Разом з цим температурний режим відбивається на наступних характеристиках суміші:
Падіння градуса здатне перетворювати рідину, яка застосовувалася для замішування, в тверду консистенцію, що моментально відбивається на всіх функціональних особливостях заливки.
Купити бетон в Києві -половина справи. Постарайтеся вибрати відповідні умови для роботи. Якщо це не вдається зробити, а спорудження заплановано на зиму, то прочитайте цю статтю до кінця.
Найоптимальніший режим зведення – від 3 до 25 градусів. При такій температурі твердіння відбувається швидше, а якісні показники залишаються колишніми. Якщо у вас немає можливості відкласти будівництво на теплий сезон і доводиться проводити заливку взимку, не забувайте, що при -30 вода кристалізується, що провокує порушення структури продукту і готового підстави. Результат-поверхня покриється мікротріщинами, які в подальшому тільки почнуть прогресувати.
Градус нижче нуля також може спровокувати порушення гідратації. Це призводить до того, що затвердіння сповільниться або зовсім зупиниться. Щоб зимова кладка не відбилася на якості готового фундаменту, орієнтуйтеся на наступні рекомендації:
Особливості та рекомендації, які варто враховувати під час зведення підстави в холодну пору року:
Незважаючи на те, що сьогодні можливо провести процес в будь-яку погоду, постарайтеся об’єктивно оцінити свої сили. Якщо ви новачок, то краще цей спосіб відкласти до весни або літа. У тому випадку, коли це неможливо зробити, розгляньте наступні варіанти теплового зростання:
Важливо дотримуватися всіх вимог безпеки, щоб процедура не відбилася не тільки на зведенні, але і на здоров’я майстра.
Щоб звести міцну і довговічну конструкцію, починайте кладку при +3 і до +25 градусів. В цьому випадку вам не доведеться задіяти альтернативні методи нагрівання, що знизить ризик пошкодження текстури, порушення її однорідності. Якщо ви сумніваєтеся, то почекайте, поки повітря прогріється до позначки в +5. При цьому не забувайте дотримуватися вимог до компонентного співвідношення всіх добавок в складі і використовувати якісний сировинний исходник.
Кожна марка цементу має свої характерні особливості. Якщо зведення проводиться в досить суворих кліматичних умовах, то віддавайте перевагу сухим компонентам з високою морозостійкістю. Так розчин підійде для поставленого завдання, а готовий каркас прослужить вам не одне десятиліття, незалежно від зовнішніх умов, типу грунту, впливу вологи, температурних стрибків.