При якій температурі можна заливати бетон?

При якій температурі можна заливати бетон?

Зведення фундаменту-відповідальний процес. Від основи залежить довговічність, міцність і надійність конструкції. Готуючись до цього циклу робіт, рекомендується звертати увагу на ряд факторів. Один з них-температура навколишнього середовища.

Раніше будівельні роботи тривали виключно до перших морозів. Негативний градус відбивався на характеристиках розчину, через що він втрачав свою схоплюваність. Перед проведенням процесу оцініть умови зовнішнього середовища, категорію і властивості продукту.

Вплив температури на бетон

Швидкість і якість бетонування безпосередньо залежать від погодних умов. Чим на вулиці тепліше, тим краще відбувається набір міцності в’язкої маси. Разом з цим температурний режим відбивається на наступних характеристиках суміші:

 • Схоплюваність (затвердіння).
 • Міцність.
 • Зручність кладки.

Падіння градуса здатне перетворювати рідину, яка застосовувалася для замішування, в тверду консистенцію, що моментально відбивається на всіх функціональних особливостях заливки.

Купити бетон в Києві -половина справи. Постарайтеся вибрати відповідні умови для роботи. Якщо це не вдається зробити, а спорудження заплановано на зиму, то прочитайте цю статтю до кінця.

Заливка бетону при мінусовій температурі

Найоптимальніший режим зведення – від 3 до 25 градусів. При такій температурі твердіння відбувається швидше, а якісні показники залишаються колишніми. Якщо у вас немає можливості відкласти будівництво на теплий сезон і доводиться проводити заливку взимку, не забувайте, що при -30 вода кристалізується, що провокує порушення структури продукту і готового підстави. Результат-поверхня покриється мікротріщинами, які в подальшому тільки почнуть прогресувати.

Градус нижче нуля також може спровокувати порушення гідратації. Це призводить до того, що затвердіння сповільниться або зовсім зупиниться. Щоб зимова кладка не відбилася на якості готового фундаменту, орієнтуйтеся на наступні рекомендації:

 • Підігрійте розчин.
 • Забезпечте нагрів конструкції, яка заливається сумішшю.
 • У роботі використовуйте продукцію виключно високих марок.
 • Вводите в масу протиморозні добавки і пластифікатор, які допоможуть зберегти однорідність текстури.

Особливості та рекомендації, які варто враховувати під час зведення підстави в холодну пору року:

 • Заміс тягне ряд хімічних реакцій, в результаті яких виділяється тепло. Відповідно, продукт частково самостійно підігрівається.
 • Ціна технології будівництва в таких умовах буде на порядок вище, так як доведеться врахувати витрати на додаткове заповнення добавками, створення і підтримання комфортного середовища.
 • Найкраще взаємодіє з рідиною дрібнофракційний розчин. При цьому він виділяє більше тепла.
 • Чим товщі шар, тим повільніше Моноліт буде остигати.
 • Якщо вам потрібно забезпечити нагрів, то краще піддавати цьому рідина і додаткові компоненти. Цемент заборонено гріти! Це призведе до часткової або повної втрати сполучних характеристик.

Незважаючи на те, що сьогодні можливо провести процес в будь-яку погоду, постарайтеся об’єктивно оцінити свої сили. Якщо ви новачок, то краще цей спосіб відкласти до весни або літа. У тому випадку, коли це неможливо зробити, розгляньте наступні варіанти теплового зростання:

 • Задійте тільки теплу воду.
 • Насичуйте масу добавками, які надають розчину морозостійкості. Для цього застосовуються електроди. Вони підключаються по всій зоні, де арматура стикається з заливальної масою. Вона огороджується тепловими подушками, які створюються невисокою напругою.

Важливо дотримуватися всіх вимог безпеки, щоб процедура не відбилася не тільки на зведенні, але і на здоров’я майстра.

Оптимальна температура для заливки бетону

Щоб звести міцну і довговічну конструкцію, починайте кладку при +3 і до +25 градусів. В цьому випадку вам не доведеться задіяти альтернативні методи нагрівання, що знизить ризик пошкодження текстури, порушення її однорідності. Якщо ви сумніваєтеся, то почекайте, поки повітря прогріється до позначки в +5. При цьому не забувайте дотримуватися вимог до компонентного співвідношення всіх добавок в складі і використовувати якісний сировинний исходник.

Кожна марка цементу має свої характерні особливості. Якщо зведення проводиться в досить суворих кліматичних умовах, то віддавайте перевагу сухим компонентам з високою морозостійкістю. Так розчин підійде для поставленого завдання, а готовий каркас прослужить вам не одне десятиліття, незалежно від зовнішніх умов, типу грунту, впливу вологи, температурних стрибків.

Ukrainian