Що краще для бетону: ПГС чи ОПГС?

Що краще для бетону: ПГС чи ОПГС?

Бетонна суміш широкого використовується в будівельних роботах як міцна основа для більшості конструкцій. Правильно приготований розчин стає запорукою надійності та довговічності будь-якої споруди. До його складу, крім цементу та води, входить також спеціальна суміш із гравію та піску, від якої здебільшого і залежить сфера застосування бетону. Яка суміш краще та яких пропорцій треба дотримуватись для досягнення бажаного результату?

ПГС та ОПГС: що це таке і скільки додавати

ПГС – це необроблений, матеріал, який часто видобувають із дна різних водойм. Саме співвідношення кількості піску та гравію в ньому дозволяє віднести суміш до того чи іншого виду. Зазвичай, у ПГС частка гравію сягає трохи більше 25%. Тоді як в ОПГС цей показник може досягати 75%, тому таку суміш називають збагаченою.

Що ж до пропорцій, то й тут є відмінності. Щоб приготувати бетон з ОПГС знадобиться:

  • 1 куб цементу,
  • 4 куби збагаченої піщано-гравійної суміші,
  • 0,5 куб води.

У випадку з ПГС кількість компонентів трохи відрізняється. На одну частину цементу потрібно 8 частин суміші. Якщо рахувати в кілограмах, то на куб бетону припадає 1332 кг піщано-гравійної суміші.

Що вибрати: ПГС чи ОПГС?

На питання, що краще у застосуванні, не можна дати однозначної відповіді. Вибір залежить від поставленого завдання. ПГС перед застосуванням обов’язково необхідно промити, щоб позбутися зайвої глини. Нівелювати її вплив на властивості розчину можна за рахунок додавання більшої кількості цементу. Після цього піщано-гравійну суміш можна застосувати для:

  • створення паркувальних майданчиків для автомобілів;
  • зовнішньої обробки господарських будівель;
  • замішування основи розчину кладки;
  • заливки фундаменту дерев’яного зрубу.

Оскільки при замішуванні ОПГС дотримуються норми ДЕРЖСТАНДАРТ, то його можна використовувати для зведення багатоповерхових житлових будинків, а також для навантажених споруд у місцях зі складними умовами експлуатації. Ще одна перевага такої суміші — можливість миттєвого використання без додаткових витрат грошей і часу на очищення, а також збагачення вручну.

Купити якісний бетон на ОПГС за вигідною ціною можна на нашому сайті. Зробити це просто. Виберіть потрібну марку та зв’яжіться з нашим менеджером для оформлення замовлення.

Ukrainian