Скільки часу тримати бетон під плівкою?

Скільки часу тримати бетон під плівкою?

Після заливання фундаменту недостатньо просто зачекати на необхідну кількість часу для набору міцності бетону, ще важливо створити оптимальні умови (температуру та вологість) для безперешкодного протікання цього процесу. Догляд за зведеною конструкцією – запорука її довговічності, а також профілактика тріщин та руйнувань.

Чи потрібно вкривати бетон плівкою після заливання?

Відмінна риса бетонного розчину – наявність у складі великої кількості води, яка є одним з основних сполучних елементів. Однак у спеку вона досить швидко випаровується. Тому, щоб покладений бетон залишався вологим, його потрібно регулярно поливати – раз на 4-6 годин.

Але й додатково використана вода вивітрюється. Зберегти вологу допоможе поліетилен, яким укривають конструкцію. Він не допускає випаровування та зволожує поверхню конденсатом. Оскільки цей матеріал не дуже зручний, його часто замінюють більш практичним вологим тирсою.

Скільки потрібно тримати бетон під плівкою? Точний час розраховують залежно від конкретних умов, але в середньому потрібно щонайменше 10-14 днів такого вологого догляду.

Деталі роботи з бетонною сумішшю під час дощу

Дощ, що мить, не завадить зведенню фундаменту з бетону. Коли прогноз погоди віщує затяжні зливи, то рекомендується перенести будівництво. Але якщо опади застали вас під час роботи, не треба панікувати та переривати роботу. Зробіть над майданчиком навіс із поліетилену, а свіжозалитий бетон накрийте захисною плівкою. Крім того, треба врахувати два важливі параметри:

  1. Склад ґрунту. Якщо у ґрунті багато піску чи щебеню – проблем не виникне. У разі ж глинистого грунту, який затримує вологу, не можна допускати його перенасичення водою, адже це може призвести до руйнівних для будівництва наслідків.
  2. Спосіб заливання. Нестандартна форма конструкції потребує спеціального вібраційного обладнання для безперервної заливання. В цьому випадку опади можуть суттєво перешкодити.

Дотримання технології заливки та наші рекомендації дозволять мінімізувати можливу шкоду. При цьому вибір якісного бетону стане повною гарантією успішного завершення робіт. Компанія «Технологія бетону» пропонує першокласний будівельний матеріал за доступною ціною з транспортуванням міксерами та насосами Київської області.

Ukrainian