Скільки потрібно цементу на куб бетону марки 250

Скільки потрібно цементу на куб бетону марки 250

Бетон м250 вважається важким бетоном. Його часто використовують у будівництві при заливанні фундаменту, зведенні несучих стін. Стане в нагоді він в оформленні ландшафтного дизайну – для створення доріжок, тротуарів, вимощення, різних майданчиків). Матеріал незамінний при створенні смуг аеродромів та доріг.

Як зробити бетон марки 250?

Щоб приготувати бетон м 250, знадобляться такі компоненти:

  • Цемент – основна в’язка речовина. Найчастіше для бетону марки 250 вибирають цемент М400 чи М500.
  • Дрібний заповнювач – пісок. Він має бути чистим, без домішок та бруду. Так як цідоповнення можуть суттєво вплинути на якість розчину.
  • Великий заповнювач – щебінь. Найчастіше беруть гравійний, хоча можна використовувати гранітний чи вапняковий.
  • Вода. Обов’язково очищена.
  • Добавки – антисептичні, антиморозні, гідрофобні та інші. Їх вибір залежить від передбачуваних умов застосування бетону.

Запорука успішного замішування розчину – правильні пропорції. Для кубометра бетону, який важить 2348 кілограм, знадобиться:

  1. 257 кілограмів цементу М500 або 295 кілограмів цементу М400;
  2. 1115 кілограм щебеню;
  3. 690 або 720 кілограм піску (для М400 та М500 відповідно);
  4. 190 літрів води.

Якщо розраховувати пропорцію, відштовхуючись від обсягу, потрібно змішати цемент, пісок, щебінь і воду, як 1:2,4:3,9.

Скільки сохне готова суміш?

Насамперед на час схоплювання бетону впливає температурний режим. Чим вища температура, тим швидше затвердіння. При низьких температурах відбувається значне уповільнення хімічних процесів, а при негативних показниках вони зовсім зупиняються. Щоб запустити їх знову, потрібно, щоб температура піднялася вище за 0°С.

Набір міцності залежить також від типу створюваної конструкції та її розмірів. Наприклад, демонтувати опалубку для паркану на вулиці, можна вже за тиждень. Монолітний фундамент для будинку буде висихати не менше 28 днів.

При внутрішніх роботах теж треба підтримувати певну температуру (оптимальною вважається +23 ° С) та рівень вологості (за допомогою обприскування водою). Так, підлога схоплюватиметься стільки ж, скільки і фундамент – 28 днів. На відміну від підлоги взаємодіяти з іншими елементами конструкцій можна буде через 5 днів.

Ukrainian