Скільки сохне бетон: час, сезон, приміщення, вулиця

Скільки сохне бетон: час, сезон, приміщення, вулиця

Швидкість застигання бетонної заливки впливає на тривалість будівництва. Після приготування розчину та заливки в опалубку затвердіння проходить у два етапи. Зверніть увагу, що поки основа не отримає достатньої міцності, на неї не варто покладати навантаження, оскільки на покритті з’являться тріщини та розломи.

Від чого залежить висихання?

Швидкість і час схоплювання зазвичай залежать від температури навколишнього середовища. Що цей показник, то швидше почне застигати маса. Завдяки цьому укладання найкраще проводити у теплі, літні сезони. Так ви точно не зіткнетеся з проблемою встановлення опалювальних конструкцій.

Наприклад, цемент М200, М300 починає застигати за годину при +20°С. Якщо на вулиці тепліше, бетон для фундаменту схопиться вже через 20 хвилин.

Якщо укладання проводиться при зниженій температурі, будьте готові, що процес затягнеться на 5 годин, що відразу потрібно враховувати під час планування будівництва та термінів. При 0 градусів застигання – довге і може тривати 10 годин. Якщо ж показник пішов у негативне значення, процедуру краще зупинити, поки цифра термометра не досягне позначки 0.

Час твердіння можна визначити лише приблизно, оскільки терміни залежить не тільки від погоди, а й розміру конструкції. Тому демонтувати опалубку під паркан можна на 5-7 день, а монолітний фундамент для приватного будинку – на 28 день.

Якщо стяжка заливається всередині приміщення, то важливим фактором є вологість. Для цього необхідно регулярно обприскувати поверхню, щоби підтримувати високий показник вологості. На повне схоплювання потрібно майже місяць, а ось будівельні роботи можна продовжувати вже на 5 добу.

Що робити у зимовий час

Працювати з цементом взимку – важче, тому що його потрібно «підтримувати і стимулювати». До представлених методик належать:

  1. Зовнішній обігрів.
  2. Задіяння внутрішнього тепла розчину.

Для другого методу рекомендується застосовувати не класичний, а швидко застигаючий бетон з високими властивостями міцності. Під час замішування можна додати кілька компонентів, які пришвидшать процес. Один із них – хлористий кальцій.

Щоб підвищити тепловіддачу цементу, рекомендується підігріти його основні компоненти. Оптимальне нагрівання води має становити +90°С, а заповнювача – в межах +40°С. При змішуванні інгредієнтів слідкуйте за тим, щоб загальна температура розчину не перевищувала +30°С. В іншому випадку розчин почне швидко твердіти, що ускладнить заливку.

Формувати підлогу із затверділої маси – заборонено, тому що це погіршує міцність та характеристики зносостійкості.

Зовнішній обігрів передбачає спорудження теплової опалубки. Це дозволить створити відповідні умови для швидкого та правильного схоплювання.

Від чого залежить набір міцності

Після того, як розчин схопився, матеріал починає набирати міцність. Це оптимальний процес, відповідними умовами якого вважається: температура у межах від +15 до +20°С, коефіцієнт вологості – не більше 70%. Міцність визначає основні експлуатаційні характеристики та максимальне припустиме навантаження. Чинники, що впливають на вказаний показник:

  1. Об’єм та якість цементу.
  2. Однорідність замішаних компонентів.
  3. Погодні умови.
  4. Активність цементних інгредієнтів.
  5. Густина.

Кількість та активність головного ресурсу – база, від якої залежні твердість та допустиме навантаження. Чим вони більші, тим міцніше і стійкіше буде споруджена конструкція. За нормальних умов повний набір закінчується за місяць. На 3 день значення становить 30%, але в 7 – вже 70%.

Основні прийоми під час роботи з розчином

Споруджуючи стяжку підлоги в приміщенні, використання віброустановки – необхідно. Вона видаляє повітря із суміші та ущільнює її, садить. Після цього бажано накрити поверхню плівкою. Це допоможе зосередити вологу та запобігти її випаровуванню.

Поки бетонні компоненти проходять сушіння, важливо виключити механічну дію і захистити їх від температурних перепадів. Якщо розчин замерз, то після відтавання рекомендується відновити процедуру схоплювання заново. При цьому важливо, щоб матеріал став твердим більш ніж на 50%. В іншому випадку після розморожування вода розшириться і розірве з’єднання між головними складовими маси.

Слідкуйте за вказаними моментами, щоб досягти високого ступеня зчеплення та продовжити термін служби. Визначити приблизні показники легко зможете за формулою. Це допоможе зорієнтуватися у термінах та чітко спланувати будівництво у будь-який період.

Ukrainian