Способи прогріву бетону в зимовий час

Способи прогріву бетону в зимовий час

Прогрів бетону – основна процедура, якщо будівництво ведеться в жорстких умовах зі зниженою температурою. Перш за все, це варто робити для того, щоб розчин затвердів. Якщо під час «схоплювання» суміш замерзне, то порушиться її структура, властивості, характеристики.

Навіщо прогрівати заливку?

Низькі температури, незалежно від марки бетону, перетворюють воду в кристали льоду. Це призводить до підвищення тиску всередині цементних пір, що викликає руйнування майбутнього покриття після затвердіння.

Щоб запобігти таким згубним наслідкам, необхідно створити на будівельному майданчику відповідні умови з комфортним тепловим режимом.

Технології прогріву взимку

Виключити охолодження і замерзання можна різноманітними способами. Серед них найпопулярнішими є: електропрогрів, облаштування термоса, застосування інфрачервоних обігрівачів. Кожна технологія – унікальна, тому потребує залученні специфічного обладнання.

Прогрів електродами

Запропонований варіант – найпоширеніший і популярний. Полягає він в розміщенні в різних ділянках залитої маси провідників електричного струму. Формується характерний ланцюг, по якому проходить струм. Він і виділяє тепло.

Армуючи масу металевими прутами-провідниками, заборонено використовувати напругу в мережі понад 127 В.

Під час процесу застосовуються такі різновиди електродів:

  • Стрижневі – альтернатива для з’єднання всіх складових конструкції навіть зі складною конфігурацією.
  • Струнні – підійдуть для заливки ділянки великої довжини (колони, сваї).
  • Смугові – прогрівають бетонну конструкцію з різних сторін.
  • Пластинчасті – після установки утворюють електричне поле. Деталі фіксуються на тильній стороні опалубки.

Метод – дієвий і ефективний, але вимагає відповідних умов і спеціальних професійних навичок.

Прогрів за допомогою дроту

Щоб знизити час на обігрів, застосовується ПНСВ дріт. Візуально це жила зі сталі, яка ізольована ПВХ або поліетиленом. Щоб підключити також буде потрібно задіяти трансформатор.

Суть техніки: прилад нагріває дроти, а вони передають тепло бетонному розчину.

Будматеріал – теплопровідний, тому швидко досягається необхідна температура бетону. Одна станція при правильному підключенні прогріває до 80 м³. Запропонований спосіб – найдієвіший в умовах сильних морозів (до -30 градусів).

Головна перевага технології – регулювання інтенсивності нагрівання під умови навколишнього середовища. Максимальний температурний показник, якого може досягти кабель – 80 градусів.

  • При виборі трансформатора віддавайте перевагу обладнанню, яке має кілька ступенів низької напруги. Завдяки цьому ви зможете регулювати потужність нагрівання проводів, вибирати відповідне значення під погодні зміни.
  • Перед прогріванням скористайтеся технологічною картою, яка розробляється енергетиком індивідуально під кожен проект.

Технологія термоса

Робота цього процесу полягає не в передачі теплової енергії, а в її збереженні. Бетонна конструкція утеплюється зовні теплоізоляційними матеріалами, які виконують роль термоса. Завдяки цьому природне тепло зберігається в укладанні.

Даний метод – найекономічніший і вигідний з фінансової точки зору. Як теплоізоляцію можна використовувати гіпсокартонні плити або деревну тирсу. Вибирайте утеплювач згідно з умовами, в яких здійснюється бетонування.

Індукційний нагрів

Основа методу – електромагнітна індукція. Вдаватися до технології варто на арматурі або сталевий опалубці. Функціонування передбачає перетворення електромагнітного поля в енергію, яка передається на поверхню, що обігрівається.

Для підвищеної ефективності і побудови індикатора рекомендується обмотати конструкцію ізольованим проводом. Струм розігріє кожен металевий елемент, що посприяє поширенню тепла.

Паровий обігрів

Техніка має на увазі попередню підготовку опалубки, а саме – встановлення труб. По них запускається пара за півгодини до почала бетонування. Ефективність підходу – висока, але будьте готові до додаткових витрат, якими супроводжується процес облаштування опалубки.

Крім представлених способів в будівництві також активно застосовується нагрівання ІЧ-випромінювачами. Вони результативні при обігріві окремих зон конструкції. Якщо заливка – товста, то тепло нерівномірно пошириться, що стане причиною погіршення міцності будматеріалу.

Ukrainian