Світловий бетон: типи, характеристики, застосування

Світловий бетон: типи, характеристики, застосування

Легкі бетонні рішення активно використовуються в будівництві. Раціонально використовувати їх в умовах обмеженого прийнятного тиску та навантаження. Представлений матеріал має ряд переваг, завдяки якому його популярність збільшується лише щороку.

Характеристики світлого бетону

Основні властивості готової суміші включають:

  • Хороша теплоізоляція. Це сприяє високій пористості будівельного матеріалу, який заповнює понад 40% від загальної маси.
  • Легка вага. Використовуючи представлений матеріал, ви можете заощадити на зміцненні фундаменту. Крім того, доставка бетону в місце спрощується, оскільки рішення не має труднощів у завантаженні та транспорті.
    Висока звукова ізоляція. Агрегат, який підтримує пористу структуру, поглинає сторонній шум, створюючи комфортне середовище.
  • Універсальність. Рішення використовується як для побудови перегородків, так і для ізоляції, внутрішньої облицювання будівлі.
  • Стійкість до низьких та високих температур. Спеціальні добавки, які присутні в композиції, в’яжучі компоненти та великі агрегати здатні протистояти понад 300 циклів замерзання. У той же час цілісність та інші характеристики облицювання не пошкоджені.
  • Довговічність. При належному догляді будівництво триватиме вас більше одного десятиліття.

Під час роботи з представленим матеріалом труднощів немає, тому ви можете самостійно підготувати рішення вдома. Незважаючи на такі особливості, важливо розуміти, що легка база відрізняється від класичного: знижений рівень міцності та відносно погана стійкість до вологи, оскільки повітряні клітини схильні до поглинання вологи. Використовуючи масу в процесі будівництва, важливо додатково переробити поверхню з водяною штукатуркою.

Сорти: їх функції та сфера застосування

Класифікація маси проводиться відповідно до ряду функцій. Під час вибору варто заздалегідь визначити категорію та цільові завдання, які стикаються з матеріалом.

Розподіл за структурними показниками

  • Звичайний – змішаний з великого або малого наповнювача з водою та палітуркою. Повітряний простір всередині не перевищує 6%.
  • Велика вода – суміш без піску, що становить 75% від загальної маси. Решта зайнята повітряними порожнечами.
  • Мезайд – структура включає 85% герметичних бульбашок, які заповнені газом або повітрям. Компоненти композиції, що сприяють пористій.

Класифікація за призначенням

  • Теплоізоляція – значення теплопровідності в 0,2 Вт. Він використовується як обігрівач, так і під час побудови окремих теплоізоляційних будівель.
  • Структурні – відрізняються найбільшим показником об’ємної маси. Опір температури – F15, Сила – M50. Найкраще використовувати їх під час встановлення допоміжних будівель.
  • Структурно-теплоізоляційне-мінімальне стиснення міцність на M35, а максимальна провідність тепла становить 0,6 Вт. Технічні показники дозволяють використовувати суміш під час будівництва огорож, внутрішніх перегородків, несучих стін та стелі.

Окрім поданих рішень у продажу, ви можете знайти легкий бетон, який розподіляється на групи за типом наповнювача. Наприклад, розширений глиняний бетон, бетон слагопеми, бетон агрооргетіт тощо.

Суміші можуть містити різноманітні компоненти, що збільшують щільність матеріалу. Найпопулярніші агрегати: шлак, гіпс, цемент, вапняк, полімери, спалювання інгредієнтів, які мають особливий ефект.

Обсяг використання

Щільність пористого будівельного матеріалу може досягати до 1200 кг/м3. Завдяки цьому він активно бере участь у:

  • екрани з підлоги, стелі,
  • суцільна стінка,
  • будівля настінних панелей,
  • відновлення тунелю,
  • прокладка дороги, тротуари,
  • прокладка пустищів та інших несправностей, що утворилися з часом.

Суміш раціонально використовується при будівництві монолітних великих конструкцій (гараж для декількох автомобілів). Він також може використовуватися під час будівництва одного приватного будинку. Готові структури сильні, теплі та з високою стійкістю до пожеж.

Легкі та пористі розчини підходять для будівельних цілей. Будівництво з такої основи є економічним і не потребуватиме серйозних витрат на оплату праці. Перед покупкою вирішуйте тип майбутньої будівлі або категорію виконаних завдань. Результат, безумовно, порадує вас і навіть перевищить очікування.

Ukrainian