Технічні властивості бетону і бетонної суміші

Технічні властивості бетону і бетонної суміші

Бетонний розчин-основний будівельний фіксуючий матеріал, який використовується для зведення всіх каркасних, декоративних, несучих основ. У складі суміші присутній цементний пісок, великий і дрібний заповнювач, чиста рідина.

Фізичний стан представленої заливки-щось середнє між твердим і рідким тілом. У стані спокою розчин-пружний. Він відрізняється міцною, в’язкою і однорідною структурою. В цей час бетону характерна плинність, яка забезпечує зручну заливку і кладку.

Технічні властивості суміші

На практиці для оцінки властивостей використовують ТЕХНІЧНІ характеристики. Найосновніші з них представлені нижче.

Легкоукладальність

Ця особливість відображає здатність розчину швидко заповнювати форму опалубки, утворюючи однорідну і щільну масу після заливки і під час затвердіння. Щоб оцінити цей показник, використовують три параметри:

  • Жорсткість.
  • Рухливість.
  • Зв’язність.

Наприклад, вибираючи бетон марки М400, як і інший класичний продукт цієї групи, рухливість визначається по «конусної методикою». З тонкої листової сталі виготовляють усічений конус наступних параметрів: Висота – 300 мм, Діаметр нижньої основи – 200 мм, верхнього – 100 мм.розміщується ця деталь на горизонтальній поверхні, яка не поглинає вологу. У конус заливається бетонний розчин в три прийоми. Після кожного занурення стрижнем здійснюється 25 трамбувальних ударів.

По завершенню форма знімається і встановлюється поруч. Сила тяжіння деформує отримане підставу, і воно починає поступово осідати, розповзатися. Різниця формочки і висоти осілого продукту – це осаду конуса (ОК) або показник рухливості цементу.

Жорсткість

Оцінити цей важливий фактор також можна за допомогою стандартного обладнання. Зверніть увагу, що більшість виробників проводять такі випробування в заводських умовах, вказуючи отримані характеристики на упаковці свого продукту. Купуючи бетон в Києві, уважно читайте опис товару, звертаючи увагу на цей параметр.

Прилад для тестування представлений металевим циліндром з висотою в 200 мм, діаметром – 240 мм.він фіксується на рухомий віброплощадке з частотою в 50 Гц. Після цього в циліндр поміщається конус, який заповнюється розчином. Після включення на масу впливають вібрації до того моменту, поки вона не почне просочуватися з отворів на диску. Показник жорсткості-час, який буде потрібно для ущільнення продукту. Змириться і виражається в секундах.

Всі види виробів, які задіюються в роботі, обов’язково проходять таку перевірку. Про це виробник обов’язково вказує на етикетці або в Закупівельній документації.

Зв’язність

Це здатність зберігати однорідну структуру під час наступних процесів:

  • Транспортування.
  • Укладання.
  • Ущільнення.

На представлену характеристику впливає наповнювач. Якщо він важкий і щільний, то це погіршує структуру, робить її неоднорідною, знижує морозостійкість, підвищує водопроникність. Щоб зв’язність була високою, потрібно правильно розраховувати і підбирати кількість дрібного заповнювача, скорочувати витрату води. Оптимальне рішення-використання пластифікуючих добавок.

Якість приготовленої заливки можна оцінити за зовнішнім виглядом. При правильному з’єднанні компонентів і перемішуванні розчин – однорідний, в’язкий. Фракції крупного заповнювача повністю покриті продуктом. Під час транспортування не відбувається розшарування. Надмірно жорстка маса візуально нагадує зволожену землю. При штикуванні ущільнення відбувається повільно і погано.

Особливості приготування заливки

Процес замішування передбачає оптимальне поєднання цементу, піску, заповнювача, рідини. Приготування має на увазі застосування базового обладнання-Бетономішалки.

Якщо ви зводите господарський або декоративний об’єкт, який не буде піддаватися серйозному навантаженню, то можна задіяти ручну технологію приготування розчину. Для цього буде потрібно тільки закупити всі комплектуючі, правильно розрахувати і з’єднати їх в ємності. При цьому важливо використовувати якісну очищену воду, хімічний склад якої не відіб’ється на експлуатаційних характеристиках готової продукції.

При використанні бетонозмішувача зверніть увагу на те, що він може бути представлений в наступних категоріях:

  • Вільне падіння.
  • Примусового перемішування.
  • Безперервної дії.
  • Автомобільного типу з одночасною доставкою.

Важливо, щоб процес замішування не вплинув на технічні властивості заливального інгредієнта підстави і каркасних перегородок.

Ukrainian