Технологія укладання бетонної суміші

Технологія укладання бетонної суміші

Технологія заливання бетону підбирається під тип конструкції та кліматичні умови регіону, в яких ведеться будівництво. Особливу увагу приділіть приготуванню суміші. Готовий розчин повинен відповідати вимогам, які пред’являються кінцевому об’єкту. Орієнтуючись на ці фактори, підбирається спосіб укладання бетону.

Характеристика будівельних робіт

Заливка основи передбачає кілька етапів, які самі собою довгі і трудомісткі. Процес може супроводжуватися спеціалізованою технікою, якщо йдеться про промислове будівництво. Якщо ж ви займаєтеся індивідуальним зведенням об’єкта, то постарайтеся дотримуватися послідовності, щоб досягти бажаного результату.

Після приготування суміші до початку кладки необхідно з’ясувати такі технічні параметри:

  1. Консистенція, рухливість розчину.
  2. Як здійснюється подача, розподіл і ущільнення кожного шару.
  3. Швидкість течії.
  4. Які механізми вам знадобляться.

Визначивши ці моменти, можна переходити до основних етапів укладання.

1. Підготовка поверхні, очищення

Ділянка, де проводитиметься заливка, має бути чистою (без пилу, бруду, снігу або льоду, якщо формування основи виконується в зимовий час). Також зчистіть з поверхні залишки масел за допомогою спеціальних засобів для чищення. На поверхні не допускається залишати воду.

Візуально оцініть готовий бетон. Зніміть цементну плівку, яка утворюється, якщо маса трохи постоїть на повітрі. Додатково очистіть арматуру від бруду, щоб з’єднання було надійним та якісним.

2. Процес подачі суміші

Бетонування підлоги здійснюється такими методиками:

  1. Вивантаження одразу на опалубку. Керуватись цим способом рекомендується, якщо до ділянки можна під’їхати спеціальним міксером. Ця технологія – найпростіша і найшвидша, але застосовувати її можна тільки в тому випадку, якщо місце роботи передбачає пересування.
  2. Жолобна подача. При такому варіанті як жолоб можуть застосовуватися будь-які напрямні: дошки або зрізи труб. Вибираючи представлену техніку, враховуйте, що потрібно вручну подавати масу на жолоб. Чим нижче її рухливість, тим складніше буде здійснюватися процес навантаження та переміщення по конструкції.

Якщо проводиться бетонування плит, стінок або колон, то рекомендується вдаватися до спеціалізованої техніки. Наприклад, автобетононасос – відповідний метод для тих ситуацій, коли немає альтернатив. Працюючи з пристроєм, важливо, щоб розчин був текучим. Дзвон з отвором у нижній частині задіюється спільно з підйомним краном. Суміш переливається у потрібну зону безпосередньо через отвір.

Особливість технології заливання в тому, щоб товщина кожного горизонтального шару не перевищувала 30-50 см. Вони наливаються строго в одному напрямку. Слідкуйте за тим, щоб кожна заливка була рівномірною і не переривалася в межах зони. Якщо ж у вас забракло бетону, то дочекайтеся повного висихання, щоб продовжити будівельні роботи. Контролюйте температуру на об’єкті.

3. Розподіл та вирівнювання

Якщо потрібний розподіл, використовуйте лопати або інші пристрої, які без пошкодження структури зможуть перемістити суміш виключно в горизонтальному напрямку.

  • Відмовтеся від подвійного перекидання. Вона провокує розшарування.
  • Чим товстіший шар, тим менше додаткових розподільчих робіт доведеться проводити.

Якщо процедура необхідна, намагайтеся робити все оперативно. Схоплювання настає швидко, тож поспішайте, щоб не пошкодити структуру. Не забувайте, що готовий бетон повинен рівномірно заповнювати область. Для контролю за цим параметром заздалегідь встановіть спеціальні маяки, каркас або арматурні прути.

4. Ущільнення

Один із завершальних процесів, що супроводжується використанням спеціального обладнання – будівельного вібратора. Ви можете купити його чи виготовити своїми руками. Тривалість дії на одну область – від 5 до 15 секунд. Цього часу достатньо, щоб бетонний концентрат ущільнився.

Така дія рекомендована як під час стандартного будівництва, так і при укладанні тротуарної плитки. Ущільнення проводиться також технікою вакуумування, центрифугування, штампування.

Інші особливості заливання

Бетонна підлога давно користується популярністю. Сьогодні він є трендом у стилі лофт. Своєю затребуваністю він завдячує високій якості, довговічності та доступній ціні. Починати проведення укладання варто лише після облаштування гідроізоляційної кулі. Якщо ви плануєте звести міцну щільну основу, то марка та клас продукту повинні бути не менше ніж М300/В22,5.

Підлога з бетону сьогодні застосовується як фінальний шар або підготовка до наступного настилу, наприклад, ламінатом або паркетом. Кладку та розподіл можна виконати вручну, використовуючи базовий набір інструментів: кельму, шпатель, рівень, лінійку, дриль та міксер для вимішування всіх компонентів між собою.

Не забувайте про те, що у приватних будинках та більшості багатоквартирних будинках спочатку потрібна чорнова стяжка. Вона вирівнює перепади висот. Полегшити процедуру зможуть комплекси, що самовирівнюються.

Ukrainian