У чому вимірюється бетон: основні показники

У чому вимірюється бетон: основні показники

Будівельні технології передбачають використання різних марок бетону для зведення будівель та споруд найрізноманітнішого призначення. Це можуть бути тунелі, мости, греблі, житлові та адміністративні будинки та інші об’єкти. Щоб правильно підібрати необхідний склад, що відповідає навантаженням та умовам експлуатації, потрібно враховувати властивості бетону.

Основні характеристики

бетон характеризується рядом основних параметрів, за якими можна встановити його якість, властивості, визначити сферу застосування.

Марка

Параметр показує під яким тиском матеріал може зберігати свої експлуатаційні характеристики. Марка М200 свідчить, що склад можна використовуватиме створення конструкцій, які працюють під тиском до 200кг/см2.

Клас

Клас бетонної суміші позначають літерою «В», вимірюється в мега паскалях (МПа) і характеризує характеристики міцності бетону при стисканні. Числове значення варіюється від 5 до 60МПа. Так, бетонну суміш класу В20 можна експлуатувати при тиску до 20МПа.

Водонепроникність

Відповідно до ГОСТу 12730.5-84 водонепроникність бетону позначають літерою «W» і числом від 2 до 20. Ця величина показує, при якому максимальному тиску конструкція з бетону зберігає свої експлуатаційні характеристики.

Рухливість

Рухливістю (пластичністю) називається властивість будматеріалу заповнювати опалубку під тиском власної ваги. Позначається цей параметр літерою «П» і числом від 1 до 5. Хороша рухливість бетонної суміші забезпечує мінімальну кількість порожнеч у конструкції, що зводиться.

Морозостійкість

Цей параметр показує, скільки циклів заморожування/розморожування може витримати бетонна конструкція з втратою міцності трохи більше 5%. Позначають літерою «F» і числовим значенням від 50 до 300. Морозостійкість бетонної суміші істотно впливає на її область застосування.

Компанія «Технологія бетону»

Бетонний завод «Технологія бетону» виробляє та реалізує бетон усіх марок, з різними показниками рухливості, морозостійкості та водонепроникності. Звернувшись до нас, можна підібрати суміш, яка повністю відповідає умовам експлуатації майбутньої конструкції. Якість нашої продукції підтверджена відповідними сертифікатами та численними відгуками клієнтів.

Ukrainian