Важкий бетон: склад, властивості, застосування

Важкий бетон: склад, властивості, застосування

Бетонна суміш – базовий матеріал, який використовується під час будівництва. Бетон від виробника розподіляється на групи за типом розчину підстави. Одна з найпопулярніших категорій – важкий залізобетон. Його складові – домішки, які утворюють щільну і надійну масу.

Склад заповнювача

Основні характеристики будівельного матеріалу визначають його склад. Цемент представленої групи містить наступні компоненти:

  • Металевий скрап.
  • Гематит.
  • Лимоніт.
  • Магнетит.
  • Барит.

Завдяки складу щільність готових блоків перевищує показник в 2500 кг/м3. Крім цього важка суміш відрізняється від легкої наявністю наступних добавок: набухає цементний пісок; глиноземний цемент; портландцемент звичайний і пуццолановий. В якості наповнювача також використовуються класичні компоненти: щебінка, вапняк, гранітний пісок, діабаз.

Властивості і технічні параметри продукції

Якість маси оцінюється за характеристиками міцності і щільності. Основні властивості, які притаманні важкого бетону:

  • Водостійкість.

Марки в межах W2-W20 вказують на те, що матеріал несприйнятливий до вологи. Відповідно, його без побоювання можна застосовувати під час спорудження опори на зволоженому грунті. Також товар цього типу активно задіюється при будівництві мостів і підводних каналів.

  • Вогнетривкість.

Одна з переваг важкого комплексу – стійкість до високих температур. Легкий бетон при нагріванні до 500 градусів – руйнується, а при 200 градусах – втрачає свою міцність. Важкі елементи захищені від такого згубного впливу.

  • Морозостійкість.

Цей показник визначається індексом F і становить від 50 до 1000. Морозостійкі комплекси застосовуються при зведенні мостів, аеропортів, дорожніх і огороджувальних конструкцій.

  • Міцність.

Цей вид розчинів найкраще пручається стиску. Матеріал – пористий, але обсяг, зайнятий такими порами, не перевищує 15% всієї площі. Ця особливість безпосередньо відбивається на міцності будматеріалу.

Сфера застосування

Класифікація будівельного розчину передбачає розподіл на промисловий і спеціальний бетон. Перший використовується для стандартного будівництва і зведення технічних промислових об’єктів. Другий відрізняється по складовим компонентам, тому його сфера застосування обмежується спорудженням гідротехнічних, дорожніх і інших конструкцій, які перешкоджають проходженню рідини або, наприклад, випромінювання.

У яких областях найчастіше задіюються важкі бетонні блоки

  • Закладка цільного фундаменту. При створенні моноліту під промислові або технічні об’єкти особливо важливо працювати з міцними складами, які забезпечать надійну, довговічну і міцну опору.
  • Збір залізобетонних конструкцій. В цьому випадку фортеця розчину додатково посилюється мінеральними домішками і термічною обробкою.
  • Покриття автобанів. Підстави цієї групи мають на увазі серйозні навантаження, які витримує виключно важкий будматеріал. Готові пласти для доріг – морозостійкі, міцні і монолітні.
  • Будівництво гідроспоруд. Вибираючи суміш, звертайте увагу на її коефіцієнт вологостійкості з розрахунку, що поверхня постійно буде контактувати з водою.
  • Зведення будинків, які потребують максимальному ступені міцності: сховища, споруди державної ваги, підприємства з шкідливими і специфічними умовами роботи.

Технологія приготування розчину

Під час замішування продукції цього типу важливо зберегти баланс між міцністю і рухливістю суміші. Співвідношення води і бетону – ключове значення. Намагайтеся не переливати надмірно рідина, додаючи точний літраж, який прописується на упаковці. Алгоритм замішування передбачає наступні процеси:

  1. Готується ємність, в якій буде відбуватися приготування.
  2. У корито заливається вода і поступово додається цемент, пісок, заповнювач. При цьому важливо помішувати всі компоненти.
  3. Виходячи з цілей будівництва, в масу вводяться пластифікатори та інші добавки, які характерні майбутнього об’єкту.
  4. Перемішування здійснюється до моменту, поки суміш стане однорідною і без грудок.

Під час покупки вибирайте товар, який відповідає всім вимогам ГОСТу. Відмітка обов’язково вказується на упаковці, як і обсяг, маса (в кг).

Самостійне приготування – складне завдання, яку краще доручити фахівцям. Розрахунок сировини передбачає визначення оптимального співвідношення таких компонентів, як пісок, цемент, щебінь. Для правильного підбору рекомендується скористатися таблицею стандартів.

Ukrainian