Водонепроникність бетону: марки і клас

Водонепроникність бетону: марки і клас

Водонепроникність-це характеристика бетону, що вказує на його здатність не пропускати вологу під заданим тиском. Показник виражається у вигляді латинської літери W з рядом стоять парними цифровими значеннями (від двох до двадцяти). Числа демонструють тиск, при якому вироби висотою і діаметром 0,15 м здатні витримати натиск води і не пропустити її крізь себе.

Завдяки високому рівню водонепроникності суміші при створенні підстави або підвалу можна зберегти фінанси на гідроізоляції або віддати перевагу більш доступній продукції. Однак купити бетон хорошої якості важливо не тільки для зведення конструкції, яка періодично або постійно буде стикатися з водою. Це необхідно і при будівельних роботах житлового будинку, так як будь-яка волога в надлишку агресивно впливає на матеріал.

Фактори, що впливають на водонепроникність

Вік бетону. Чим він більший (є межа), тим матеріал краще справляється з рідиною. Правило застосовується в тому випадку, якщо дотримуються умови твердіння розчину. Нормативна міцність набирається швидше, якщо поверхня твердіючої речовини зволожується, а не знаходиться на відкритому повітрі з відносною вологістю в 50-70%. При рідкісному змочуванні домогтися максимального показника вдасться через півроку-рік після заливки. Якщо суміш володіє низьким співвідношенням вода-цемент, то зволоження поверхні особливо актуально.

Пористість. Чим більше показник, тим гірше конструкція чинить опір проходженню вологи. Робіть вибір на користь щільної продукції. Газо – і пінобетони-одні з найбільш вологопроникних.

Швидкість схоплювання і твердіння. При надмірно швидкому протіканні цього процесу утворюються повітряні бульбашки і тріщинки. А це веде до зниженої вологостійкості.

В’яжучий в складі. Вибирайте товари, що містять глиноземистий цемент і портландцемент. Їх компоненти при гідратації створять максимально щільний камінь. Тут діє проста закономірність: чим вище клас міцності, тим вище марка водонепроникності. Однак і ціна на бетон також збільшується.

Підвищити щільність продукту, видаливши зайву воду, можна такими способами: використовуючи оптимальну технологію замісу, вібрування поверхневими і глибинними пристроями, вакуумні установки, звичайне і вібропресування.

Існуючі марки

Потрібна маркування підбирається в залежності від умов експлуатації.

W2. Низький показник, в такі конструкції волога проникає дуже швидко. Тому необхідно провести ряд гідроізоляційних заходів: укладання спеціальної захисної плівки.

W4. Нормальна ступінь, для підвищення рівня рекомендується додавати в розчин різні реагенти. Матеріал, як правило, використовується при зведенні підстави в грунтах з незначною вологістю. Зовнішня гідроізоляція буде потрібно в тому випадку, якщо застосування бетону планується у вологих місцях.

W6. Склад середньої якості, вважається найбільш затребуваним на ринку. Користується попитом при будівництві об’єктів комерційного та цивільного призначення. Сфери застосування: заливка фундаменту, ремонт монолітних будівель, закладення зазорів між залізобетонними плитами, створення гідрорезервуарів.

W8. Низький ступінь вологопроникності. Ідеально підходить для господарських і промислових будівель, експлуатація яких передбачається в місцях підвищеної вологості.

W10-W20. Найбільш гідрофобні марки, відсутня необхідність в додатковій гідроізоляції. Їх доцільно задіяти в будівництві багатоповерхових об’єктів. Використовуються також для бункерних будівель, гідротехнічних споруд, водосховищ. Додаткова перевага такої продукції-високий показник морозостійкості. За рахунок цього бетон підійде для найсуворіших кліматичних умов. Мінус цих пропозицій-дорожнеча.

Як поліпшити водонепроникність

Домогтися бажаних результатів можна двома шляхами. Перший-усунути усадку. Другий-тимчасовий вплив на якість складу.

Три способи зменшити усадку:

Використовуйте суміші зі спеціальними присадками, націленими на утворення щільної поверхневої плівки.

Проводьте зволоження бетону кожні 3-5 годин протягом чотирьох діб після заливки. Далі він висихає вже природним шляхом.

Накрийте поверхню тканиною або плівкою, щоб уберегти від атмосферної вологи, але при цьому сформувати парниковий ефект.

Основне положення впливу часу: чим більше термін, коли заливка перебуває не сухому стані, тим краще її якість. При правильному зберіганні вже через півроку якісні показники зростуть.

Ukrainian