Водонепроникність бетону: марки та клас

Водонепроникність бетону: марки та клас

Водонепроникність – це характеристика бетону, що вказує на його здатність не пропускати вологу під заданим тиском. Показник виражається у вигляді латинської букви W з рядом парними парними цифровими значеннями (від двох до двадцяти). Числа демонструють тиск, при якому вироби висотою та діаметром 0,15 м здатні витримати напір води та не пропустити її крізь себе.

Завдяки високому рівню водонепроникності суміші при створенні основи або підвалу можна зберегти фінанси на гідроізоляції або надати перевагу більш доступній продукції. Однак купити бетон гарної якості важливо не тільки для зведення конструкції, яка періодично чи постійно стикатиметься з водою. Це необхідно і при будівельних роботах житлової будівлі, тому що будь-яка волога надлишково агресивно впливає на матеріал.

Від чого залежить водонепроникність бетону?

Існує ряд факторів, які значно впливають на цей показник:

 • Вік бетону. Чим він більший (є межа), тим матеріал краще справляється з рідиною. Правило застосовується у тому випадку, якщо дотримуються умови твердіння розчину. Нормативна міцність набирається швидше, якщо поверхня речовини, що твердіє, зволожується, а не знаходиться на відкритому повітрі з відносною вологістю в 50-70%. При рідкому змочуванні досягти максимального показника вдасться через півроку-рік після заливання. Якщо суміш має низьке співвідношення вода-цемент, то зволоження поверхні особливо актуальне.
 • Пористість. Чим більший показник, тим гірша конструкція пручається проходженню вологи. Робіть вибір на користь щільної продукції. Газо- та пінобетони – одні з найбільш вологопроникних.
 • Швидкість схоплювання та твердіння. При надмірно швидкому перебігу цього процесу утворюються повітряні бульбашки та тріщини. А це веде до зниженої вологостійкості.
 • В’яжуче у складі. Вибирайте товари, що містять глиноземистий цемент та портландцемент. Їхні компоненти при гідратації створять максимально щільний камінь. Тут діє проста закономірність: чим вищий клас міцності, тим цибулька марка водонепроникності. Однак і ціна на бетон також зростає.

Підвищити щільність продукту, видаливши зайву воду, можна такими способами: використовуючи оптимальну технологію замісу, вібрування поверхневими та глибинними пристроями, вакуумні установки, звичайне та вібропресування.

Існуючі марки

Потрібне маркування підбирається в залежності від умов експлуатації.

 • W2. Низький показник, у такі конструкції волога проникає дуже швидко. Тому необхідно провести низку гідроізоляційних заходів: укладання спеціальної захисної плівки.
 • W4. Нормальний ступінь для підвищення рівня рекомендується додавати в розчин різні реагенти. Матеріал, як правило, використовується при зведенні основи в ґрунтах з незначною вологістю. Зовнішня гідроізоляція буде потрібна в тому випадку, якщо застосування бетону планується у вологих місцях.
 • W6. Склад середньої якості вважається найбільш затребуваним на ринку. Користується попитом під час будівництва об’єктів комерційного та цивільного призначення. Сфери застосування: заливання фундаменту, ремонт монолітних будівель, закладення зазорів між залізобетонними плитами, створення гідрорезервуарів.
 • W8. Низький ступінь вологопроникності. Ідеально підходить для господарських та промислових будівель, експлуатація яких передбачається у місцях підвищеної вологості.
 • W10-W20. Найбільш гідрофобні марки, відсутня необхідність додаткової гідроізоляції. Їх доцільно задіяти у будівництві багатоповерхових об’єктів. Використовуються також для бункерних споруд, гідротехнічних споруд, водосховищ. Додаткова перевага такої продукції – найвищий показник морозостійкості. За рахунок цього бетон підійде для найсуворіших кліматичних умов. Мінус цих пропозицій – дорожнеча.

Як покращити водонепроникність

Досягти бажаних результатів можна двома шляхами. Перший – усунути усадку. Другий – тимчасовий вплив на якість складу.

Три способи зменшити усадку:

 1. Використовуйте суміші зі спеціальними присадками, орієнтованими на утворення щільної поверхневої плівки.
 2. Проводьте зволоження бетону кожні 3-5 годин протягом чотирьох діб після заливання. Далі він висихає вже природним шляхом.
 3. Накрийте поверхню тканиною або плівкою, щоб уберегти від атмосферної вологи, але сформувати парниковий ефект.

Основне положення впливу часу: чим більший термін, коли заливка перебуває на сухому стані, тим краща її якість. При правильному зберіганні вже за півроку якісні показники зростуть.

Ukrainian