Види добавок для бетону

Бетон широко використовують у будівництві для спорудження міцних та надійних конструкцій. Але для їхньої тривалої експлуатації потрібен цей матеріал з певними характеристиками. Домогтися міцності, а також захистити бетон від вологи та перепадів температур, допомагають хімічні добавки.

Які є добавки до бетону?

Кожна добавка надає суміші певних якостей, властивостей. Залежно від них усі добавки ділять на кілька груп:

  1. Модифікатори знижують проникність бетону, тим самим підвищують міцність споруд.
  2. Пластифікатори – зменшують кількість цементу, що споживається, а також полегшують виливок окремих сегментів з бетону.
  3. Антиморозні – дозволяють бетонній суміші застигнути навіть за мінусової температури.
  4. Регулятори рухливості – потрібні для збереження пластичності розчину та отримання однорідної маси, наприклад, під час укладання стяжки підлоги. Для набору міцності запускають процес набору міцності матеріалу, зміцнюють вироби з бетону.
  5. Антикорозійні – забезпечують стійкість конструкцій до дії агресивних середовищ та корозії.
  6. Хімічні присадки – використовуються для затримки вологи всередині розчину, для запобігання розшаровуванню суміші, як затверджувачі.

Добавки відрізняються сумішшю. Вони бувають рідкі – додають у воду, а також порошкові – вмішують у готову суміш.

Популярні виробники

Українські торгові марки WECO, MTC Concrete, Поліпласт, HORMUSEND, Sika, Shtock, Bayris пропонують широкий асортимент висококласних добавок для бетону. Має попит і продукція російських виробників Суперпласт, Технотест, МетаПро, Coral, Майстер. Рідше у вітчизняному будівництві використовується хімія фірм з-за кордону, оскільки часто вона не має необхідних властивостей. Хоча є й винятки, наприклад, товари німецького концерну BASF.

Компанія “Технологія бетону” у процесі виготовлення будівельного матеріалу використовує добавки від перевірених виробників. Ми виробляємо розчини з високими експлуатаційними якостями та необхідними характеристиками. У нас ви можете не тільки купити якісний бетон, але й замовити його доставку спеціальною технікою Київської області. Зателефонуйте до нашого менеджера для уточнення деталей.

Ukrainian