Як доглядати за бетоном

Навіть, коли заливка з бетону зроблена згідно з усіма нормами ГОСТу, конструкція може піддаватися усадці та деформуватися. Щоб уникнути таких негативних наслідків, потрібно правильно доглядати бетон після його заливання.

Затвердіння конструкції з бетону відбувається протягом 28-30 днів. Однак найбільш важливими для забезпечення його міцності фахівці вважають першу добу, коли міцність збільшується і по площі відбувається утяжка.

Правила догляду за бетоном у літку

Заливка може здійснюватися як у спекотний, так і холодний сезони. Від температурних умов залежатимуть способи догляду за бетоном та його захисту. За високих температур свіжий розчин зволожують, а при низьких – утеплюють.
Якщо бетонні роботи проводять у спеку, етапи догляду та захисту бетону проводять у такому порядку:

  1. Ретельно змочують основу та опалубку.
  2. Накривають заливку поліетиленовою плівкою.
  3. Бетон зволожують через 8-10 годин. При температурі +15 градусів поливають кожні 2:00 і один раз за ніч. Вертикальні поверхні поливають за допомогою розпилювача, а горизонтальні – шланга.

При жарі від 30 до 40 градусів потрібно зволожувати не тільки бетон, але також укриття та опалубку.

Догляд за бетоном у холоди

Низькі температури заважають гідратації цементу, тому необхідно захищати бетон від випаровування води. Для утеплення можна використовувати:

  • будь-який гідроізоляційний матеріал;
  • обігрівачі;
  • теплові гармати.

Для приватних забудов використовують другий варіант утеплення. У масштабному будівництві для захисту бетонних конструкцій від впливу негативних температур застосовують цементний розчин із якісними протиморозними компонентами. Також після заливання потрібно обов’язково перевірити цілісність опалубки, щоб не допустити витоку води, яка необхідна для гідратації.

Де придбати бетон

Міцність бетонної будівлі залежить не тільки від того, наскільки правильно було проведено догляд після заливання. На тривалість експлуатації конструкцій впливає якість цементу і скільки додаткових компонентів для покращення технічних характеристик додали до складу бетонної суміші. Компанія “Технологія бетону” реалізує якісні будівельні бетонні суміші з високими експлуатаційними властивостями. Ці розчини стійкі до дії температур від -15 до +35 градусів.

Ukrainian