Як із бетону зробити кулю?

Як із бетону зробити кулю?

Відмінна риса ландшафтного дизайну – багатоплановість декоративних елементів. Широко застосовуються вироби з каменю, але не менш популярні бетонні, наприклад, кулі. До того ж, для їх створення знадобляться мінімальні знання у будівництві та базові навички роботи руками.

Чому порожня куля краща за монолітну

Монолітну кулю з бетону можна відлити у звичайному дитячому м’ячі. Технологія дуже проста, тому розглядати її в деталях немає сенсу. Але такий виріб буде дуже важким і, як наслідок, для його транспортування буде потрібно багато сил і часу.

Більш практична в цьому плані пустотіла куля, адже вона не тільки набагато легша, а й не обмежує вас ні в масштабах, ні в креативних рішеннях. Порожню конструкцію можна використовувати по-різному:

  • перетворити на вазу;
  • зробити світильник, якщо просвердлити у ньому отвори;
  • пофарбувати у різні кольори;
  • прикрасити, завдаючи рельєф за допомогою штампування.

Цікавий візерунок на поверхню, як зовнішню, так і внутрішню, можна нанести за допомогою в’язаної декоративної серветки.

Як зробити бетонну кулю своїми руками?

Існує чотири основні способи створення куль з бетонної суміші з порожнинами всередині:

За допомогою форми (напівсфери) із пластику. Розчин наносять пошарово її внутрішню поверхню. Отримані півкулі склеюють між собою спеціальним клеєм.

  1. За допомогою повітряної кульки. Його надувають до потрібної форми, фіксують, а потім обмазують шарами бетону. Для кращого склеювання жмені будівельного матеріалу наносять рухами, що поплескують. Готовий виріб накривають поліетиленом, а після застигання гумову кульку здувають і дістають через отвір, що залишився.
  2. Використання великого гімнастичного м’яча для створення великих бетонних кульок. Порядок нанесення ідентичний попередньому, але для збільшення міцності додають до складу розчину спеціальні зміцнюючі добавки.
  3. За допомогою армуючої сітки. У цьому випадку смуги арматури шириною 15-20 сантиметрів загинають під товстий дріт, скручений у кільце, формою м’яча. Потім обмазують сумішшю сітку.
    У кожного з варіантів є свої переваги та недоліки. Але поєднує їх між собою можливість використовувати опалубку неодноразово, адже вона не руйнується після першого застосування.

Який би спосіб ви не вибрали, для здійснення задуманого знадобиться якісний бетонний розчин. Придбати готовий матеріал можна на нашому сайті tehbeton.com.ua. Ми пропонуємо велику різноманітність марок за доступною ціною.

Ukrainian