Як не заморозити бетон?

Для набору міцності бетонної суміші треба створити оптимальні температурні умови (15-20 градусів тепла), тому найкраще робити заливку навесні чи восени. Все ж таки потрібно виконати роботи з бетоном взимку? Тоді, щоб не заморозити його, треба використовувати матеріал із спеціальними антиморозними добавками та утеплити опалубку. Також можна нагріти розчин.

Вплив низьких температур

У недосвідчених будівельників часто виникають запитання: через скільки днів бетон не боїться морозів і як виглядає заморожений матеріал?

Тривалість затвердіння бетону залежить від багатьох факторів, серед яких:

  • температура суміші та повітря навколо;
  • рівень вологості довкілля;
  • щільність укладання та товщина заливки;
  • склад розчину.

Якщо всі технологічні поради враховані, то необхідний показник міцності буде досягнутий протягом місяця. Після цього можна не перейматися заморожуванням.

Мінусова температура перешкоджає схоплювання, а промерзання спричиняють неприємні наслідки. Так, визначити замерз бетон чи ні легко на вигляд. Через підвищення тиску в порах бетон змінює свою структуру, на поверхні видно тріщини, а також тонка крижана плівка – це замерзла вода, що накопичилася на поверхні зерен великого заповнювача. Конструкція може навіть розколотися або розкришитися від найменшого навантаження.

Що робити, якщо бетон замерз?

Очевидно, що все передбачити неможливо. Якщо раптово вдарили морози і виріб з бетону все ж таки замерзло, треба в екстреному порядку його відігрівати. У цьому допоможуть електричні прожектори та теплові гармати. Таке обладнання є не у кожного будівельника, тому його можна замінити кількома звичайними металевими бочками, розвівши всередині них багаття. Іноді досить відігріти тепловою гарматою лише поверхню, оскільки можливо конструкція не повністю промерзла.

Якщо після заливання ви помітили зниження температури, накрийте конструкцію плівкою ПВХ. Це запобігатиме втраті тепла і збереже оптимальні умови для набору міцності всередині заливки.

Компанія «Технологія бетону» при виробництві бетонної суміші використовує якісні добавки, які не дають розчину заледеніти навіть при екстремальних морозах. Замовляйте суміш потрібної марки по одному з контактних телефонів зараз, щоб не відкладати будівництво на потім.

Ukrainian