Як порахувати скільки кубів бетону піде на фундамент

Як порахувати скільки кубів бетону піде на фундамент

Закупівля та підготовка будматеріалів важливий та складний процес. Якщо їх буде замало, то будівництво зупиниться і потрібно буде в екстреному порядку вирішувати проблему. Якщо надто багато – залишаться надлишки. У будь-якому випадку це обіцяє збитки. Як же порахувати необхідну кількість бетону, щоб не витратити зайвого і навіть заощадити.

Скільки кубів бетону піде на різні типи фундаменту

Спосіб розрахунку підбирається відповідно до типу фундаменту. Їх є три основні типи:

  1. Стрічковий. Розрахунок здійснюється шляхом множення загальної довжини конструкції (довжина внутрішніх стін + периметр зовнішніх), на ширину та на висоту (висота надземної частини + глибина закладання).
  2. Стовпчастий. Тут необхідно знати площу поперечного перерізу, і навіть висоту стовпчиків. І все залежить від форми. Для круглого стовпця його радіус помножити на число Пі (3,14), а для прямокутного або квадратного досить довжину помножити на ширину.
  3. Плитний. Тут не обійтися без значення об’єму, який легко впізнати, помноживши товщину плити на площу.

Щоб правильно підібрати тип фундаменту, треба орієнтуватися на геологічні умови, наявність підводних течій, морфологію грунту. Тільки після вибору варіанта будівлі та детального її опрацювання за допомогою ескізів, можна приступити до розрахунку кубатури бетону.

Яка марка бетону підходить для заливання фундаменту

Для заливання фундаментів різних типів використовують різні марки бетону. Їх зазвичай вказують у проектних планах поряд із пластичністю, морозостійкістю, водонепроникністю розчину. Якщо цих приміток там немає, ось невеликі підказки:

  • М100 незамінний на початкових етапах будівництва, наприклад для заливання підбетонки. Ця марка йде також на фундамент невеликих сільськогосподарських споруд, дерев’яних споруд, огорож.
  • М150 широкого застосовується при заливанні стрічкового фундаменту. Іноді його використовують разом із М100 у ході підготовчих робіт.
  • М200 ідеально підходить для невисоких будинків із легким типом перекриття.
  • М300 використовують для зведення особняків та котеджів до 5 поверхів.
  • М400 застосовують у будівництві багатоповерхових будівель.

Якісний бетон всіх цих марок пропонує компанія «Технологія бетону» за вигідною ціною. Наші менеджери безкоштовно проконсультують вас та допоможуть з вибором розчину. Швидка доставка по Києву та області не змусить довго чекати.

Ukrainian