Як приготувати бетон самостійно

Як приготувати бетон самостійно

Без бетонної суміші не обійтися при зведенні фундаментів різних типів і не тільки. Саме від якості розчину залежить термін експлуатації та міцність готової конструкції. Оскільки не завжди є можливість замовити готову суміш, розглянемо, як приготувати правильний бетонний розчин самому.

Якісний бетон у домашніх умовах: компоненти

Прийнято виділяти чотири основні компоненти бетонної суміші:

  1. Цемент – головний елемент, від якого залежить якість кінцевого продукту. Вибирати його потрібно ретельно, а зберігати дбайливо, адже навіть свіжий цемент під впливом вологи втрачає свої властивості.
  2. Пісок. Ідеальний варіант – річковий пісок без домішок. Дрібний пісок також підійде. Треба, щоб у ньому не було мулу, землі чи глини.
  3. Наповнювач. Зазвичай використовують щебінь чи гравій, рідше – керамзит. Чим більш шорстка поверхня наповнювача, тим краще його зчеплення із цементом.
  4. Добавки. Їх використовують, щоб надати бетону пластичності, водонепроникності, стійкості до низьких температур.

Щоб самостійно виготовити надійний фундамент з бетону або будь-яку іншу конструкцію, крім якісних та правильно підібраних компонентів, потрібно дотримуватись пропорції. Золотим стандартом вважається співвідношення цементу, піску та щебеню як 1-3-6. Не забувайте і про воду, якій потрібно наполовину менше, ніж сухих компонентів, щоб зробити розчин.

Як замісити розчин?

Після складання суміші за пропорціями, приходить час замішування бетонної суміші. Залежно від площі заливки процес виконують одним із двох способів:

  1. Своїми руками. Підходить для невеликих конструкцій, адже на повномасштабну заливку піде дуже багато зусиль та часу. З інструментів знадобиться широка ємність, цебро, підбірна лопата, мотика. Спочатку між собою змішують сухі компоненти (так зване сухе змішування), а потім поступово вливають воду, щоб контролювати густину розчину.
  2. За допомогою бетономішалки. У прилад насамперед наливають воду, а потім поступово засипають сухі компоненти. Встановлювати бетонозмішувач треба не далі, ніж 50 метрів від робочого майданчика, щоб спростити доставку цементу, піску, щебеню.

Чи не хочете витрачати сили на всі описані роботи? Тоді зверніться до компанії «Технологія бетону». Виробник не тільки пропонує надійний бетон різних марок у потрібних кількостях, але й надає спеціальну техніку для прискорення процесу. Швидше зверніться до наших менеджерів по одному з контактних телефонів для отримання консультації.

Ukrainian