Як приготувати бетон з цементу марки 500

Як приготувати бетон з цементу марки 500

Для проведення будівельних робіт на дачній ділянці або в приватному секторі потрібно приготувати бетон із цементу марки 500. Від якості бетону, що використовується, залежатимуть не тільки міцність і експлуатаційні характеристики, але і термін служби фундаменту або іншої монолітної конструкції. В індивідуальному будівництві потрібні невеликі обсяги бетонної суміші, тому можна її приготувати самостійно.

З чого роблять бетон

Будь-яка бетонна суміш складається з кількох основних компонентів:

  1. Цемент. Це – сполучний компонент, від якості та характеристик якого залежить міцність, морозостійкість, вологостійкість та довговічність бетону. Найчастіше при індивідуальній забудові застосовують портландцемент марки М400 або М500. Цемент повинен мати однорідну структуру без грудок і сторонніх включень.
  2. Щебінь. Використовується в якості дисперсного наповнювача. У приватному будівництві допускається використання вапняку чи гравію. Гранітний щебінь забезпечує більшу міцність. Але його вартість суттєво вища, ніж ціна інших наповнювачів. Для приготування бетону використовується щебінь із фракцією від 5 до 40 мм.
  3. Пісок. Цей дрібнодисперсний наповнювач має відповідати всім вимогам, викладеним у ГОСТ 8736-2014. Для приготування бетонної суміші можна використовувати митий або сіяний кар’єрний пісок, а також річковий пісок, що не містить глинистих або ґрунтових домішок.
  4. Вода. Застосування річкової або озерної води з великою кількістю домішок може призвести до зниження міцності та експлуатаційних характеристик бетону. Найкраще використовувати воду із власної свердловини чи водопроводу.

Перш ніж зробити бетонну суміш, потрібно підготувати інгредієнти у необхідній кількості. Скільки потрібно цементу М500, щоб отримати 1 куб бетону, зазначено в таблиці:

Марка бетонуЦемент М500, кг/куб.м
М100112
М150138
М200162
М300201
М400279
М500314

Етапи замісу

Приготування бетонної суміші виконують у наступному порядку:

  1. Усі сухі інгредієнти засипають у ємність у потрібному співвідношенні та ретельно перемішують.
  2. В отриману суху суміш додають воду у кількості 2/3 від запланованого об’єму.
  3. Розчин знову перемішують до отримання однорідної суміші без грудок. Якщо консистенція надмірно густа, до неї додають потрібну кількість води.

Якщо ви не бажаєте витрачати час та сили для замісу бетонного розчину, зверніться до компанії “Технологія бетону”. Ми доставимо якісний матеріал на адресу проведення будівельних робіт.

Ukrainian