Як прикріпити дошку до бетону?

Як прикріпити дошку до бетону?

У процесі будівництва часто доводиться кріпити бетон і дерево між собою, а потім виймати дошки з суміші, що вже застигла. Як можна прикріпити дошку до бетону, і як повернути деревині колишній вигляд після такої маніпуляції.

Чим закріпити дошку до бетону?

Склеїти бетон та дерев’яну дошку (у тому числі паркетну) між собою можна у різний спосіб. Але краще віддати перевагу перевіреним варіантам. Серед них:

 • Клеючі склади, наприклад, “Рідкі цвяхи”, термостійкий клей, клей ПВА або “Момент”, казеїнові клеючі речовини. Кожен з них має свої переваги та недоліки.
 • Монтажна піна. Широко застосовується для монтажу стінових панелей, підвіконь, а також дерев’яних підлогових покриттів. Відрізняється доступною вартістю поряд з високою міцністю, стійкістю до вологи та негативними факторами навколишнього середовища. Проста у використанні.
 • Кріплення із застосуванням металевих дюбелів забезпечує найкращу міцність фіксації, якої важко досягти за допомогою приклеювання.

Вибирайте спосіб, як приклеїти дошку до бетону, залежно від цілей кріплення. Також треба враховувати розташування дерев’яних деталей – вертикальне чи горизонтальне.

Як дістати дерев’яну дошку із фундаменту?

Демонтаж опалубки виконують тоді, коли бетон вже набрав необхідну експлуатаційну міцність, тобто через три-чотири тижні після заливання. При цьому використання техніки та ударних інструментів суворо не рекомендовано, адже так можна завдати шкоди бетонній основі аж до її руйнування.

Роботи проводять у такому порядку:

 1. Розбирають замки, що фіксують бетонні щити у заданому положенні.
 2. Виймають дротяні кріплення, видаляють різні стяжки.
 3. Звільняють кутові частини, які приймають він мінімум навантаження, тому суміш там набирає міцність швидше.
 4. Наприкінці видаляють ребра, що роз’єднують щити, стійки. Усі дії треба виконувати вручну, із граничною акуратністю.
 5. Очищаємо дошки від бетонної суміші

Очистити деревину від бетонної суміші можна, використовуючи такі способи:

 • Ручні інструменти: шпатель, молоток, щітки. Ці пристрої підходять для матеріалів з гладкою поверхнею.
 • Промивання струменями води під тиском. Після такої процедури слід дати дошці висохнути.
 • Піскоструминне обладнання позбавить навіть забруднень, що важко виводяться, не пошкодивши опалубку.
 • Розчинники бетону, що м’яко руйнують бетонну структуру, не впливаючи на дерево.

Компанія «Технологія бетону» надасть якісну бетонну суміш для будівництва. Замовити послугу можна за одним із номерів, які вказані на сайті. Наші менеджери дадуть відповіді на запитання та проконсультують за умовами договору.

Ukrainian