Як Розрахувати Необхідний Об’єм Бетону

Як Розрахувати Необхідний Об’єм Бетону

Бетон – один з найуніверсальніших і найпопулярніших будівельних матеріалів. Існує багато видів бетонних сумішей, які використовують для різноманітних будівельних проектів. Важливо мати достатню кількість бетону, щоб він не закінчився на півдорозі. Також треба переконатися, що ви не замовляєте надто багато розчину – не витрачаєте зайві матеріали та гроші.
Хороша бетонна суміш та правильна оцінка потрібної кількості бетону – перші кроки до успішного проекту.

Як розрахувати обсяг бетону

Вага бетонної суміші залежить від марки цементу, марки бетону, його питомої ваги, типу та маси наповнювача – щебеню, гравію, піску, керамзиту, шлаку.

Пропорції кожної суміші мають бути максимально точно визначені. Для цього:

  1. Виміряйте площу проекту за метри, запишіть довжину Д, ширину Ш, висоту H.
  2. Помножте довжину на ширину та висоту (Д х Ш х H), щоб знайти необхідний об’єм у кубічних метрах.
    Для круглої конструкції, наприклад колони, помножте її діаметр D на висоту H (D х H).
  3. Додайте 10% до розрахованої кількості бетону, щоб врахувати можливі втрати. Помножте обсяг на 0,10, додайте отримане значення до загальної суми.

Проста математична формула розрахунку обсягу бетону дозволить визначити, скільки матеріалу буде потрібно. Наприклад, розрахуємо обсяг суміші для:

  • бетонної плити довжиною 6 м, шириною 5 м і висотою 0,15 м: 6 x 5 x 0,15 = 4,5 м;
  • rруглої колони діаметром 0,5 м та висотою 3 м: 0,5 × 3 = 1,5 мᶟ;
  • 10% втрат: 1,5 м + 1,5 х 0,10 = 1,65 м ³.

Один куб бетону в залежності від типу важить від 500 до 2500 кг і на ⅕ складається з цементу. Розрахуйте необхідну кількість цементу – розділіть на 5 отриманий за формулою об’єм бетонної суміші.
Використовуйте калькулятори бетону – вони доступні онлайн. Просто введіть свої вимірювання і калькулятор зробить всю роботу за вас.

Замовлення готової бетонної суміші

Правильний розрахунок обсягу бетону – не найпростіше завдання. Використовуючи формули або калькулятор, ви можете розрахувати його самостійно, а потім замовити в компанії «Технологія бетону». У вас все вийде, якщо маєте досвід або професійні знання про будівництво та будматеріали.
Для деяких бетонних конструкцій, типу плит з ухилами, внутрішніх фундаментів, крайових балок та виступів, можуть знадобитися додаткові виміри. Для новачка це може стати складним та іноді дорогим уроком. Довіртеся фахівцям!

Ми самі зробимо розрахунок, чим позбавимо вас стресу. Наші менеджери визначать точну кількість бетону для проекту без втрат. Цим заощадять ваші гроші. Наша компанія має величезний досвід постачання бетонних сумішей. Вони підходять для будь-якого застосування у будівництві. Здійснюємо швидку доставку розчину. Зателефонуйте нам сьогодні!

Ukrainian