Фундамент – один із найдорожчих елементів будівництва. Придбання розчину та спорудження конструкції може зайняти 30-70% вартості всього будівництва. Щоб витрати не перевищили виділений бюджет, потрібно правильно розрахувати кількість бетонної суміші.
Визначити число точно – легко, якщо ви заздалегідь знаєте тип споруди, можете прорахувати його розміри. Чинники, що впливають на конструкцію каркасу та масу цементу:
Якщо ви плануєте купити бетон М150, визначте вид фундаменту, щоб зробити точний розрахунок.
Найпопулярніша основа, яка використовується у приватному будівництві. Конструкційно це замкнута стрічка, що проходить під стінами, що несуть. Щоб розрахувати обсяг, можна скористатися онлайн-калькулятором або стандартною формулою. Для цього важливо виміряти виключно лінійні розміри майбутньої споруди:
Бетонування здійснюється заливкою готової суміші з бетону та піску в опалубку із попередньо зафіксованою сіткою. Щоб підвищити характеристики міцності, в масу додається щебінь, гравій. Розраховується так: V=h*b*l, де h – висота, b – ширина, l – довжина стрічки. Усі показники видаються за метри.
Поданий прорахунок дає можливість з точністю зрозуміти кубатуру, але не забувайте, що під час транспортування частина бетонного розчину може загубитися. У разі нещільної опалубки незначна кількість також може витікати, тому отримане значення рекомендується скоригувати на 2% у бік збільшення. Щоб не заплутатися, можете орієнтуватися з прикладу: V=h*b*l + 0,02*(h*b*l).
Представлений фундамент – це монолітна основа під забудовою. Необхідний матеріал – не нижче за марку М100. Провести розрахунок – легко. Для цього потрібно знати лише основні характеристики плит, а саме: довжину, висоту, ширину.
Використовуючи наведений метод, потрібно розуміти, що він підходить виключно рівним плитам. Для підвищення характеристик міцності встановлюються поздовжні трапецієподібні балки, які служать ребрами жорсткості. Проводячи правильне визначення значення, враховуйте обсяг реберної заливки. Точність обчислення:
В результаті потрібно лише скласти отримані обсяги, щоб отримати потрібний показник. Для цього використовується стандартний геометричний принцип Vзаг = V + V1. Щоб спростити собі завдання, можете скористатися онлайн-калькулятором. Так ви зможете зрозуміти, яка кількість суміші потрібна. Цей процес є актуальним у тому випадку, якщо організовується доставка бетону.
Ця споруда нагадує пальове поле, в якому стовпи встановлюються в шурфи, заливаються цементно-піщаним розчином. Ці деталі можуть мати як квадратний, так і круглий переріз. Розташовуються елементи по всьому периметру або в місцях сходження стін. Для визначення заливки необхідно знати такі параметри:
Базова формула – V = S * L * n. Обов’язково враховуйте коефіцієнт похибки 2%. Під час визначення орієнтуйтесь на категорію перерізу. Він може бути квадратним, прямокутним, круглим.
Щоб замісити розчин, потрібно чітко зрозуміти співвідношення всіх компонентів, а саме: піску, води, щебеню, бетону. Пропорції залежить від різновиду каркаса, який ви вибрали. Не забувайте скрізь додавати похибки від 10 до 20%. Зауважте, що для приготування кубометра потрібно до 170 літрів рідини.
Базове співвідношення твердих фракційних речовин (цементу, піску, щебеню) – 1:3:5.
Витрата безпосередньо залежить від матеріалу та складу продукту, вибраного маркування. Не забувайте орієнтуватися на тип будівлі. У такому разі ви зможете спорудити будівлю, яка прослужить вам не одне десятиліття без пошкодження основи.
Намагайтеся використовувати як методику ручного підрахунку. Онлайн-калькулятор дає можливість з точністю визначити суму та додатковий запас. Правильний підхід стане гарантом якості, тривалої служби, економії будівельного бюджету.