Як розрахувати, скільки потрібно кубів бетону на фундамент?

Як розрахувати, скільки потрібно кубів бетону на фундамент?

Фундамент-один з найдорожчих елементів споруди. Придбання розчину і спорудження конструкції може зайняти 30-70% вартості всього будівництва. Щоб витрати не перевищили виділений бюджет, необхідно правильно розрахувати кількість бетонної суміші.

Визначити число точно легко, якщо ви заздалегідь знаєте тип споруди, можете розрахувати його розміри. Фактори, які впливають на конструкцію каркаса і масу цементу:

  • Рельєф під будівництво.
  • Тип грунту.
  • Глибина промерзання.
  • Висота застою грунтових вод.

Якщо ви плануєте купити бетон М150, визначте вид фундаменту, щоб в подальшому зробити точний розрахунок.

Стрічковий

Найпопулярніше підстава, яке використовується в приватному будівництві. Конструкційно це замкнута стрічка, що проходить під несучими стінами. Щоб розрахувати обсяг, можна скористатися онлайн-калькулятором або стандартною формулою. Для цього важливо виміряти виключно лінійні розміри майбутньої споруди:

  • Висота.
  • Ширина.
  • Комплексна довжина.

Бетонування здійснюється заливкою готової суміші з бетону і піску в опалубку з попередньо зафіксованою сіткою. Щоб підвищити характеристики міцності, в масу додається щебінь, гравій. Розраховується все наступним чином: V=h * b * l, де h – висота, b – ширина, l – Довжина стрічки. Всі показники представляються в метрах.

Представлений прорахунок дає можливість з точністю зрозуміти кубатуру, але не забувайте, що під час укладання бетонної суміші, її вага давить на грунт під нею, з силою 2400 кг на метр площини, тим самим вдавлює не підготовлену площадку до 10% своєї висоти. У разі нещільної опалубки незначна кількість також може витекти, тому отримане значення рекомендується скорегувати на 3-10% в сторону збільшення. Щоб не заплутатися, можете орієнтуватися на приклад: V=H * b*l + 0,02*(h*B * l).

Плитний

Представлений фундамент – це монолітна основа під забудовою. Необхідний матеріал-не нижче марки М100. Провести розрахунок-легко. Для цього буде потрібно знати тільки основні характеристики плит, а саме: довжину, висоту, ширину.

Використовуючи представлений метод, потрібно розуміти, що він підходить виключно рівним плитам. Для підвищення міцності встановлюються поздовжні трапецієподібні балки, які служать ребрами жорсткості. Проводячи правильне визначення значення, враховуйте обсяг реберної заливки. Точність обчислень:

  • Визначається Плитковий обсяг стандартним шляхом.
  • Розраховується площа трапеції, шляхом проставлення коефіцієнтів у запропоновану формулу-S=h1*(a + c) / 2, де h – вершина ребра, а, с – Довжина каркаса.
  • Після цього отримане значення множиться на число ребер жорсткості.

В результаті потрібно тільки скласти отримані обсяги, щоб отримати необхідний показник. Для цього використовується стандартний геометричний принцип Vобщ=V+V1.Щоб спростити собі завдання, можете скористатися онлайн-калькулятором. Так ви зможете зрозуміти, яка кількість суміші потрібно. Цей процес актуальний в тому випадку, якщо організовується доставка бетону.

Стовпчастий

Дана споруда нагадує пальове поле, в якому стовпи встановлюються в шурфи, заливаються цементно-піщаним розчином. Ці деталі можуть мати як квадратний, так і круглий перетин. Розташовуються елементи по всьому периметру або в місцях сходження стін. Для визначення заливки необхідно знати наступні параметри:

Довжина, площа перетину і число стовпів.

Базова формула-V=S * L * n. Обов’язково враховуйте коефіцієнт похибки в 3-10% при не підготовлених основаніях. Під час визначення орієнтуйтеся на категорію перетину. Він може бути квадратним, прямокутним, круглим.

Скільки знадобиться цементу?

Щоб замісити розчин, потрібно чітко зрозуміти співвідношення всіх компонентів, а саме: піску, води, щебеню, бетону. Пропорції залежать від різновиду каркаса, який ви вибрали. Не забувайте скрізь додавати похибка від 10 до 20%. Зверніть увагу, що для приготування кубометра потрібно до 170 літрів рідини.

Базове співвідношення твердих фракційних речовин (цементу, піску, щебеню) – 1:3:5.

Витрата безпосередньо залежить від матеріалу і складу продукту, обраної маркування. Не забувайте орієнтуватися на тип будови. В такому випадку ви зможете спорудити будівлю, яка прослужить вам не одне десятиліття без пошкодження підстави.

Намагайтеся використовувати не тільки методику ручного підрахунку. Онлайн-калькулятор дає можливість з точністю визначити суму і додатковий запас. Правильний підхід стане гарантом якості, тривалої служби, економії будівельного бюджету.

Ukrainian