Як створюється бетон?

Бетон – незамінний будівельний матеріал. Він потрібен при заливці фундаменту, для зведення огороджувальних конструкцій будівлі, при створенні садових доріжок, в багатьох інших роботах. Правильно виготовлена ​​бетонна суміш – запорука надійності і довговічності будівель. Як робиться бетон, щоб він відповідав усім вимогам?

Пропорції якісного бетону

Робиться бетонна суміш з п’яти основних компонентів:

  • Цемент – головний сполучний інгредієнт, від якості якого безпосередньо залежить кінцевий результат.
  • Пісок (кар’єрний або річковий), виступає в ролі дрібного заповнювача.
  • Щебінь (гравійний або вапняковий) – великий заповнювач.
  • Води. Оптимальним рішенням буде використання питної води.
  • Спеціальних добавок. Щоб підвищити пластичність бетону або зробити його більш стійким до впливу вологи, можна вдатися до різних добавок.

Залишилося з’ясувати, в яких пропорціях треба застосовувати кожен з них. Цемент, пісок і щебінь додають в співвідношенні 1: 3: 6. Воду наливають у співвідношенні 1 до 2 до сухим елементам. У відсотках це можна висловити так: 10% цементу, 25% дрібного заповнювача, 45% крупний заповнювач, 15% води і 5% залученого повітря.

Виконуємо прогрів бетону

Якщо будівництво відбувається при мінусових температурах, то через замерзання води складно домогтися необхідної міцності готового матеріалу і рівномірного застигання суміші. Тому треба знати, як робиться прогрів бетону, щоб не було таких проблем.
Найчастіше використовують електродний спосіб, адже розчин має властивість проводити струм. Потрібно розташувати підключення до трансформатора електроди всередині і зовні суміші. Потім змінюють параметри нагріву в залежності від консистенції розчину. Найбільш безпечним вважається прогрів за допомогою дроту ПНСВ, який використовують в якості підлогового обігрівача.

Індукційний обігрів підійде для армованих конструкцій, так як металеві елементи в них послужать сердечниками, а ізольований кабель стане індуктором. По ньому запускають змінний струм, який нагріває сердечники. Далі тепло поширюється по всьому розчину.

Також не потрібно забувати про інфрачервоному підігріві, адже промені добре нагрівають поверхні непрозорих об’єктів. Оберніть конструкцію з бетону прозорою плівкою, щоб тепло затримувалося довше.
При дотриманні всіх технологічних процесів виходить міцна бетонна суміш. Замовляйте розчин в компанії “Технологія бетону“. На нашому виробництві відбувається постійний контроль якості продукції, тому нам довіряють багато будівельних організацій.

Ukrainian