Як утеплити бетон взимку

Свіжий бетон потребує особливого догляду. Це потрібно для того, щоб він став міцним та довго прослужив. Треба знати, чим накривати бетон у різні пори року. Особливо важливо вкривати заливку за низьких температур.

Утеплення після заливання

Фахівці рекомендують завжди вкривати залитий бетон, адже це дає можливість правильно і швидко тверднути. Укривні матеріали також захищають розчин від підвищеної вологості та температур (низьких або високих). З цією метою можна використовувати такі будівельно-монтажні компоненти:

  • якісні синтетичні тканини, щільність яких має бути високою;
  • матеріали синтетичного походження з просоченням ПВХ (полівінілхлоридом);
  • просочений брезент, який не лише утеплить бетон, та й захистить його від води.

Будь-яка тканина, яка просочена полімерними речовинами, стає непромокаючою, а значить захищає бетон від роси, снігу, дощу.
Всі захисні матеріали можна придбати в рулонах, а потім нарізати самостійно. Іноді виробники одразу роблять готові тенти певних розмірів за вимірами замовника.
З метою захисту залитого бетону та його утеплення також використовують звичайні шиферні листи або руберойдні відрізи.

Як утеплити взимку?

У теплу пору року доглядати заливку простіше. Як же треба накривати розчин у зимовий період? Фахівці вважають, що укладати фундамент під час низьких температур не варто. Але якщо в цьому є гостра потреба, то утеплювати бетон треба набагато ретельніше. Перед залиттям суміш розігрівають за допомогою електричних приладів. Також використовують бетон із спеціальними наповнювачами, які не дають розчину швидко замерзати.

Найкраще відразу після заливки покрити суміш спеціальними матами, які можуть бути виготовлені з різної сировини. Між двома шматками такого матеріалу розміщують утеплювач (сіно, ганчір’я, листи з пінопласту). Знадобиться і зовнішній шар із водостійкої тканини, який викладають зверху. З цією метою можна використовувати брезент, полівінілхлорид, тарпаулін, тканину оксфорд. Додаткове утеплення також можливе синтепоном або ізолоном, які поміщають між матами та тканиною, що не промокає.

Потрібно купити якісний бетон за вигідною ціною? Тоді поспішайте зробити замовлення на сайті нашої компанії.

Ukrainian